Brandpreventieforum Forums Brandmeldinstallatie en Ontruimingsinstallatie Welke omvang van BMI heb ik nodig?

3 berichten aan het bekijken - 1 tot 3 (van in totaal 3)
  • Auteur
    Berichten
  • jan willem peters
    Bijdrager
    Post count: 4
    #2620 |

    Ik heb te maken met een bouwwerk (bijeenkomstfunctie), groot 1440 m², hieraan gekoppeld een andere bijeenkomstfunctie (260 m²). De kleine ruimte kan door de grote ruimte vluchten.
    Welke omvang van BMI moet het bouwwerk nu hebben?

    BMI met gedeeltelijke bewaking en ontruiming in het grote deel is duidelijk. Moet het kleine deel nu ook worden voorzien van eenzelfde bewakingsomvang.

    Brandscheiding tussen beide bouwwerken is 20 min.

    GR.

    JW

    ab
    Bijdrager
    Post count: 205

    Ja, het kleine deel krijgt dezelfde bewakingsomvang.
    Art. 6.20, lid 1a, heeft het over een gebruiksfunctie in een gebouw, en niet over een gebruiksfunctie in één brandcompartiment. Het art. omschrijft een aanwezigheidseis, gebasseerd op oppervlakte van (gezamenlijke) een gebruiksfunctie.

    Art. 6.20, 2e lid zegt dan, dat als er op grond van de aanwezigheidseis een BMI aanwezig moet zijn, er voor overige gebruiksfuncties in hetzelfde Bc eenzelfde bewakingsomvang van toepassing is/wordt.

    In jouw geval is lid 1 van toepassing en geldt de bewaking voor de gehele gebruiksfunctie, of er wel of geen brandscheiding aanwezig is maakt eigenlijk niets uit.

    Mocht de brandscheiding tevens een perceelsgrens zijn, dan zou je dat eventueel nog als een -nee- kunnen beargumenteren.

    jan willem peters
    Bijdrager
    Post count: 4

    Goedemorgen AB,

    bedankt voor je snelle reactie!

    JW

3 berichten aan het bekijken - 1 tot 3 (van in totaal 3)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.