Brandpreventieforum Forums Bouw wbdbo 240 minuten

6 berichten aan het bekijken - 1 tot 6 (van in totaal 6)
  • Auteur
    Berichten
  • monique hagens
    Bijdrager
    Post count: 2
    #2143 |

    wij zijn bezig een overkapping van 25 meter breed, 10 m diep en 6 meter hoog (hoogste punt lessenaarskap) te plaatsen met 3 dichte wanden en de voorzijde open. We willen de constructie beplaten met stalen damwandplaten. De 25 meter aan de achterzijde staat 2,5 meter van de erfgrens, grenzend aan landbouwgrond. De rechterzijgevel van 10 meter staat op 2.5 meter van de erfgrens van een burgerwoning. Het gebouw valt onder milieucategorie 2 wij willen het echter gaan gebruiken voor de opslag van aanhangwagens en landbouwmachines.
    De rechter topgevel moet 240 minuten wbdbo worden volgens de gemeente.
    De gemeente heeft het advies gegeven een wand te plaatsen
    van betonnen (Legio) stapelblokken aan de buitenkant van het pand.
    De wand moet tussen de 50 en 100 cm bovenkant gevel uit komen.

    Zijn de eisen niet absurd hoog voor deze situatie? Wat vinden jullie van het voorstel van de betonblokken?

    Hopenlijk kan iemand ons er verder in helpen. Alvast bedankt in ieder geval.

    duiveltjeduiveltje
    Bijdrager
    Post count: 417

    Waar haalt de gemeente deze wijsheid vandaan? Landbouwvoertuigen en aanhangers vallen volgens mij niet onder een of andere PGS. Je kunt je zelfs afvragen of deze niet-besloten ruimte een brandcompartiment vormt als bedoeld in art. 2.104 lid 4. Zo ja, mag de gemeente hooguit een wbdbo van 60 min eisen.

    peter coort
    Bijdrager
    Post count: 32

    Waar haalt de gemeente deze wijsheid vandaan? Landbouwvoertuigen en aanhangers vallen volgens mij niet onder een of andere PGS. Je kunt je zelfs afvragen of deze niet-besloten ruimte een brandcompartiment vormt als bedoeld in art. 2.104 lid 4. Zo ja, mag de gemeente hooguit een wbdbo van 60 min eisen.

    Inderdaad. Enige waarop een brandwerende voorziening kan worden geëist is op basis van het Gebruiksbesluit, artikel 2.1.9:
    "Bedrijfsmatige opslag van brandbare niet-milieugevaarlijke stoffen is zodanig dat bij brand geen onveilige situatie kan ontstaan voor een op een aangrenzend perceel gelegen of op dat perceel volgens het bestemmingsplan nog te realiseren gebouw dat op grond van het Bouwbesluit 2003 een brandcompartiment of een gedeelte van een brandcompartiment is, of voor een speeltuin, kampeerterrein of opslag van brandgevaarlijke stoffen."

    Stralingsbelasting moet gemeten worden op de gevel van een op naastgelegen perceel gelegen brandcompartiment (in dit geval het woonhuis, dus geen spiegelsymmetrie) en mag binnen 60 minuten niet > 15 kW/m2. WBDBO is inderdaad zoals duiveltje zegt een maximale eis van 60 minuten.

    monique hagens
    Bijdrager
    Post count: 2

    In het bestemmingsplan is dit perceel in milieucategorie 2 ingedeeld, heeft dus niets met onze werkzaamheden te maken (semi-agrarisch bedrijf nl hoveniersbedrijf) Wanneer wij het zouden verkopen zouden er wel bedrijven met milieucategorie 2 in mogen vestigen.
    Volgens de gemeente moeten wij ook aan de eis voldoen omdat op het perceel van de burgerwoning een vergunning voor een schuurtje/tuinhuis etc aangevraagd zou mogen worden op 2 meter van de erfgrens. De panden staan dan 4.5 meter uit elkaar.
    Welk bedrijf (die gespecialiseerd zijn in de wand brandwerend te maken) wij de situatie ook voorleggen niemand begrijpt de eis van 240 minuten, maar hoe kunnen wij bewijzen dat dit een onredelijke eis is.
    Verder valt het ook niet mee om aan de eis te kunnen voldoen. Het moet een op zichzelf staande wand worden, en mag dus door de stalen constructie niet omver worden getrokken.

    duiveltjeduiveltje
    Bijdrager
    Post count: 417

    In het bestemmingsplan is dit perceel in milieucategorie 2 ingedeeld, heeft dus niets met onze werkzaamheden te maken (semi-agrarisch bedrijf nl hoveniersbedrijf) Wanneer wij het zouden verkopen zouden er wel bedrijven met milieucategorie 2 in mogen vestigen.
    Volgens de gemeente moeten wij ook aan de eis voldoen omdat op het perceel van de burgerwoning een vergunning voor een schuurtje/tuinhuis etc aangevraagd zou mogen worden op 2 meter van de erfgrens. De panden staan dan 4.5 meter uit elkaar.

    Betreffende ambtenaar haalt de wetten WRO en Woningwet door elkaar. Van spiegelsymetrie heeft hij blijkbaar ook nog nooit gehoord. Afstandeisen uit de WRO hebben weinig tot niets met brandwerendheid van doen, maar eerder met geluid, geur en dergelijke. het Bouwbesluit, waarbinnen zonder toepassing van gelijkwaardigheid, een kapschuur van 250 m2 kan worden gebouwd, kent daarentegen geen afstandeisen, alleen een eis m.b.t. wbdbo. Deze kan maximaal 60 minuten bedragen en eventueel middels afstand worden gewaarborgd.

    louis van wijk
    Moderator
    Post count: 825

    Deze gemeente … :(

    Zoals voorgangers al eerder schreven, de gemeente kletst.
    Vraagt u eens om een gefundeerde toelichting met verwijzing naar de relevante regels (dus geen algmene verwijzing naar het bouwbesluit of wet milieubeheer) die volgens de gemeente van toepassing zijn. De gemeente moet beoordelen wat u aanvraagt en niet wat een ander mogelijk nog van plan is.

6 berichten aan het bekijken - 1 tot 6 (van in totaal 6)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.