5 berichten aan het bekijken - 1 tot 5 (van in totaal 5)
  • Auteur
    Berichten
  • rene van loon
    Bijdrager
    Post count: 2
    #1640 |

    goedemiddag,
    Misschien is dit al eens behandeld, maar aangezien ik hier nieuw ben, stel ik de vraag toch maar:
    kan iemand mij vertellen, hoe de wetgeving in elkaar zit op het gebied van waxinelichtjes?
    in de functie van HBHV wil ik een algemeen verbod op open vuur in ons pand (congrescentrum)
    dus ook een verbod op waxinelichtjes. het pand is openbaar, en de lichtjes worden geplaatst als zijnde sfeerverhogend.
    de led-variant vind men te duur.

    mvg,

    rene

    kruislijst
    Bijdrager
    Post count: 1128

    Rene,

    Het Gebruiksbesluit zegt hier mogelijk iets over.
    http://www.vrom.nl/get.asp?file=Docs/bouwen_en_wonen/STB11834.pdf
    Artikel 2.1.2 Verbod op roken en open vuur
    1. Het is verboden te roken of open vuur te hebben:
    a. in een ruimte die is bestemd voor de opslag van een brandgevaarlijke
    stof;
    b. bij het verrichten van een handeling die het uitstromen van een
    brandgevaarlijke stof kan veroorzaken;
    c. bij het vullen van een brandstofreservoir met een brandgevaarlijke
    stof.
    2. Het verbod, bedoeld in het eerste lid, wordt duidelijk zichtbaar
    aangegeven door het aanbrengen van een gestandaardiseerd symbool
    overeenkomstig NEN 3011: 2004.

    Hier zul ji weinig mee kunnen.

    Artikel 2.9.1 Voorkomen van belemmeringen en hinder
    Onverminderd het bij of krachtens dit besluit bepaalde is het verboden
    in, op, aan of nabij een bouwwerk voorwerpen of stoffen te plaatsen, te
    werpen of te hebben, handelingen te verrichten of na te laten, werktuigen,
    middelen of voorzieningen te gebruiken of niet te gebruiken of anderszins
    belemmeringen op te werpen of hinder te veroorzaken waardoor:
    a. brandgevaar wordt veroorzaakt;
    b. melding van, alarmering bij of bestrijding van brand wordt
    belemmerd;
    c. het gebruik van vluchtmogelijkheden bij brand wordt belemmerd, of
    d. het redden van personen of dieren bij brand wordt belemmerd.

    Met dit kapstokartikel zou je kunnen motiveren dat waxinelichtjes niet toegestaan zijn.

    Joachim BolteJoachim Bolte
    Moderator
    Post count: 2267

    Even daargelaten wat in de wet- en regelgeving staat, jij werkt neem ik aan toch voor de eigenaar/huurder van dat pand? Wanneer die zegt dat open vuur in zijn pand verboden zijn dan is dat zo, daar hoeft geen wettelijk voorschrift aan ten grondslag te liggen.

    Moet je alleen nog wel verzinnen wat de consequentie wordt wanneer mensen het alsnog doen, en of je zoiets op private basis in een huurcontract met de gebruikers moet regelen.

    rene van loon
    Bijdrager
    Post count: 2

    ik werk idd voor de eigenaar, maar deze neemt (nog) geen beslissing.
    de cateraar plaatst de waxinelampjes, en ik zou als HBHV, dit willen verbieden.
    ….maar heb ik een punt?

    kruislijst
    Bijdrager
    Post count: 1128

    Waxinelichtjes hoeven niet brandgevaarlijk te zijn.

    In combinatie met veel bezoekers en veelal brandbare aankleding is een waxinelicht een potentiële veroorzaker van brand.
    Dit hangt dus erg af van het gebruik.

5 berichten aan het bekijken - 1 tot 5 (van in totaal 5)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.