Brandpreventieforum Forums Overige brandbeveiliging installatie’s waar staat dat een rookmelder 230V + EN 14604 moet zijn?

4 berichten aan het bekijken - 1 tot 4 (van in totaal 4)
  • Auteur
    Berichten
  • martijn de g
    Bijdrager
    Post count: 12
    #3015 |

    Na het Bouwbesluit doorgespit te hebben wordt bij verplichte rookmelders nergens expliciet vermeld dat het om een 230V rookmelder moet gaan met EN-14604. In Bouwbesluit 2003 stond er nog aangesloten op elektriciteitvoorziening, dit zie ik niet meer terug. Uit het Bouwbesluit van 2012 volgt wel dat het om een niet-ioniserende rookmelder moet gaan en er CE-opdruk op moet zitten.

    Maar waar komt die EN-14604-eis vandaan (of is er die helemaal niet)? Zo te lezen lijkt het dat je ook een simpele bouwmarkt rookmelder op een batterijtje toepassen.

    j. nieuwland
    Bijdrager
    Post count: 801

    Na het Bouwbesluit doorgespit te hebben wordt bij verplichte rookmelders nergens expliciet vermeld dat het om een 230V rookmelder moet gaan met EN-14604. In Bouwbesluit 2003 stond er nog aangesloten op elektriciteitvoorziening, dit zie ik niet meer terug. Uit het Bouwbesluit van 2012 volgt wel dat het om een niet-ioniserende rookmelder moet gaan en er CE-opdruk op moet zitten.

    Maar waar komt die EN-14604-eis vandaan (of is er die helemaal niet)? Zo te lezen lijkt het dat je ook een simpele bouwmarkt rookmelder op een batterijtje toepassen.

    In artikel 6.21 van Bouwbesluit 2012 staat dat rookmelders aanwezig moeten zijn ‘als bedoeld in NEN2555’.
    In deze norm staat aangegeven dat een melder moet zijn aangesloten op de netspanning.(letterlijk staat er "elektrische installatie"
    Een rookmelder met alleen een batterij voldoet dus niet.

    J. NIeuwland

    martijn de g
    Bijdrager
    Post count: 12

    Ah dan is dat waarschijnlijk in 2002 aangevuld op de toen vervallen NEN 2555

    koolifantkoolifant
    Bijdrager
    Post count: 312

    EN 14604 valt onder de CPR, en is daarmee verplichte norm voor het verkrijgen van CE-markering voor een huis-rookmelderzie http://ec.europa.eu/growth/single-market/european-standards/harmonised-standards/construction-products/index_en.htm. Dat zul je niet in het Bouwbesluit vinden "dankzij" deregulering. :roll:

    It burns us, preciousssss !!!

4 berichten aan het bekijken - 1 tot 4 (van in totaal 4)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.