Brandpreventieforum Forums Bouw vrije hoogte passage

6 berichten aan het bekijken - 1 tot 6 (van in totaal 6)
  • Auteur
    Berichten
  • joe webb
    Bijdrager
    Post count: 1
    #1832 |

    Welke vrije hoogte moet ik aanhouden voor een passage waar de bluswagen / ladderwagen onderdoor moet kunnen?
    Staat dat ergens in een voorschrift?

    kruislijst
    Bijdrager
    Post count: 1128

    In de wegenverkeerswet

    louis van wijk
    Moderator
    Post count: 825

    wellicht, maar ook in de lokale bouwverordening zou e.e.a. terug te vinden kunnen zijn.

    kruislijst
    Bijdrager
    Post count: 1128

    Als 4,2 m jou aanstaat kan je dit aanhouden?

    louis van wijk
    Moderator
    Post count: 825

    Lijkt mij wel, voor specifieke situaties zou de gemeente een andere hoogte kunnen hanteren.
    Beetje raar als een gemeente echt veel hoger gaat zitten, dat zou niet helemaal in lijn zitten met tunnels die zo’n beetje allemaal ontworpen worden op die 4 / 4,2 meter. :paashaas:

    ab
    Bijdrager
    Post count: 205

    Gemeentelijke bouwverordening
    Artikel 2.5.3 Bereikbaarheid van bouwwerken voor wegverkeer. Brandblusvoorzieningen

    Ook de boeken van het SBR _Brandveiligheid: Ontwerpen en toetsen_ geven 4,2 meter weer.

6 berichten aan het bekijken - 1 tot 6 (van in totaal 6)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.