Brandpreventieforum Forums Bouw Vluchten via noodtrap

5 berichten aan het bekijken - 1 tot 5 (van in totaal 5)
  • Auteur
    Berichten
  • linda franken
    Bijdrager
    Post count: 4
    #1242 |

    Wie kan mij helpen? :BRAND:
    Moet een nooddtrap (in dit geval voor een woongebouw van 8 verdiepingen) doorlopen tot aan het aangrenzende terrein/maaiveld, of is het toegestaan de nooddtrap enkel door te laten lopen tot en met de eerste verdieping en het laatste deel, vanaf de eerste verdieping tot de begane grond (maaiveld) te springen? En waar kan ik dit terugvinden?

    u2fireman
    Bijdrager
    Post count: 23

    Moeten we hier nou serieus op gaan antwoorden???

    ruud van liempd
    Bijdrager
    Post count: 189

    artikel 2.24 lid 1 van het bouwbesluit stelt hierover het volgende;

    Als de vloer van je eerste verdieping t.o.v. het maaiveld hoger lligt dan 21 cm dan zal de trap gewoon door moeten lopen.

    palmpie
    Bijdrager
    Post count: 1222

    artikel 2.24 lid 1 van het bouwbesluit stelt hierover het volgende;

    Als de vloer van je eerste verdieping t.o.v. het maaiveld hoger lligt dan 21 cm dan zal de trap gewoon door moeten lopen.

    Verdiepingshoogte van 21 cm voldoet niet aan afdeling 4.5 en 4.6…. :wink: :lol: :lol:

    Joachim BolteJoachim Bolte
    Moderator
    Post count: 2268

    Nee, is niet toegestaan. Dit omdat je naar het terrein moet kunnen vluchten via een (rookvrije) vluchtroute, en dat je in art. 1 van het Bouwbesluit leest dat zo’n ding alleen mag voeren over vloeren, trappen en hellingbanen.

5 berichten aan het bekijken - 1 tot 5 (van in totaal 5)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.