Brandpreventieforum Forums Bouw vloeibare kunstmest

7 berichten aan het bekijken - 1 tot 7 (van in totaal 7)
  • Auteur
    Berichten
  • Joachim BolteJoachim Bolte
    Moderator
    Post count: 2267
    #109 |

    vraagje van een collega:

    Iemand wil opslag van vloeibare kunststof in meerdere containers van 1000 ltr. laten plaatsvinden. Hierop is PGS-15 niet van toepassing (zie werkingssfeer). In PGS-15 staat wel een verwijzing naar CPR-1(/PGS-7), maar wanneer je die doorleest blijkt uit de tekst dat de voorschriften die daarin gegeven worden gaan over opslag van mestkorrels in zakken of bulk.

    Hoe nu om te gaan met opslag van vloeibare nitraathoudende meststoffen? Welke eisen stel je hierbij aan de opslag?

    Groeten,

    Joachim

    louis van wijk
    Moderator
    Post count: 825

    ALs PGS niet van toepassing is en de stof kan schade toebrengen aan het milieu zou je bijvoorbeeld de Nederlandse Richtlijn Bodembescherming eens kunnen bekijken.

    http://www.infomil.nl/aspx/get.aspx?xdl … &VarIdt=46

    Wellicht komt het hier eens wat meer aan op vakkundig adviseren i.p.v. het volgen van de regeltjes.
    Tenslotte is dat waar de overheid naar toe wil, dus een mooie uitdaging voor de adviseurs/deskundigen

    cu,
    Loe

    Joachim BolteJoachim Bolte
    Moderator
    Post count: 2267

    Ook mijn idee. Je kent de producteigenschappen en de gevaren, maatwerkoplossing dus.

    De PGS kan daarin als handleiding dienen natuurlijk.

    J.

    harrie dekkers
    Bijdrager
    Post count: 1

    Geachte,

    Je vraag over de opslag van vloeibare kunstmest is geregeld in het Besluit landbouw milieubeheer onder voorschrift 2.5.1

    succes Harrie

    kruislijst
    Bijdrager
    Post count: 1128

    Ik hoop dat de (collega van de) heer Bolte inmiddels al de oplossing heeft gevonden!

    vloeibare kunstmest

    Bericht door Joachim Bolte op wo mei 31, 200 13:51

    Bericht door Harrie Dekkers op vr jul 24, 2009 8:07

    louis van wijk
    Moderator
    Post count: 825

    Maar toch leuk dat ze weer naar boven komt.

    @Harrie

    Artikel 2 lid 1.Dit besluit is van toepassing op:
    a. een melkrundveehouderij;
    b. een akkerbouw- of tuinbouwbedrijf met open grondteelt;
    c. een gemechaniseerd loonbedrijf;
    d. een paardenhouderij;
    e. een kinderboerderij;
    f. een kleinschalige veehouderij, en
    g. een inrichting die tot een krachtens artikel 1.1, derde lid, van de Wet milieubeheer aangewezen categorie behoort en die uitsluitend of in hoofdzaak bestemd is voor:
    1°. witloftrek of teelt van eetbare paddestoelen of andere gewassen in een gebouw;
    2°. opslag van vaste mest, bloembollenafval, afgedragen gewas of gebruikt substraatmateriaal;
    3°. een spoelbassin.

    We weten niet of het bedrijf van Bolte een van bovengenoemde is.
    Ergo, als dat niet het geval is, komen we met het door jouw geneomde artikel dus niet verder.
    eigenlijk kan ik jouw artikel helemaal niet terug vinden, kun je het wat nader toelichten?

    Met PGS 7 (oude CPR1) komen we m.i. ook niet verder. (http://www.publicatiereeksgevaarlijkestoffen.nl)

    louis van wijk
    Moderator
    Post count: 825

    Nog even verder speuren…

    Voor vloeibare meststoffen is de "Regeling algemene regels voor inrichtingen milieubeheer" van toepassing.
    Met name Hoofdstuk 4, paragraaf 4.1.1 / 4.1.3.

    http://wetten.overheid.nl/BWBR0022830/v … Hoofdstuk4

7 berichten aan het bekijken - 1 tot 7 (van in totaal 7)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.