Brandpreventieforum Forums Gebruik Uitgang ook nooduitgang??

15 berichten aan het bekijken - 1 tot 15 (van in totaal 20)
  • Auteur
    Berichten
  • chantall
    Participant
    Post count: 18
    #527 |

    Is er van een ingang/uitgang ook een nooduitgang te maken, zodra de deuren met de vlucht naar buiten mee gaan??
    Of mag de ingang/uitgang nooit als nooduitgang mee geteld worden?

    Chantall

    petert
    Participant
    Post count: 196

    Hallo Chantall,

    een reguliere uitgang kan idd ook dienen om te vluchten, het aantal mensen dat hiervan gebruik mogen maken wordt idd meer indien de deuren met de vluchtstroom mee openen.

    –kruisje–
    Participant
    Post count: 665

    Of mag de ingang/uitgang nooit als nooduitgang mee geteld worden?

    ja mag, maar moet het wel zodanig uitgevoerd worden, even kort:
    bordje er boven en juiste hang en sluitwerk erop.

    m.klerken
    Participant
    Post count: 5

    Ter aanvulling:

    Een vluchtdeur hoeft niet persé met de vluchtrichting mee te draaien, (is wel beter) er mogen dan alleen véél minder mensen door vluchten.

    preventiespecialist
    Participant
    Post count: 35

    En daarbij ook nog de aanvulling:

    Afhankelijk van de aanwezigheid van noodverlichting moet het "vluchtbordje"uitgevoerd zijn als transparantverlichting. En als je echt veel mensen door een deur wilt hebben, dan kom je op een dubbele naar buiten draaiende deur met paniekbalk uit ;)

    petert
    Participant
    Post count: 196

    Dan ga ik er ook nog even over heen,
    Het transparantje moet voorzien zijn van het pictogram "uitgang"
    8)

    preventiespecialist
    Participant
    Post count: 35

    :lol: maar dan wel het symbool en niet de tekst :wink:

    jan hus
    Participant
    Post count: 534

    Afhankelijk van de aanwezigheid van noodverlichting moet het "vluchtbordje"uitgevoerd zijn als transparantverlichting.

    Je bedoelt waarschijnlijk dat het vluchtbordje moet worden voorzien van noodstroom als er noodstroom in de gebruiksfunctie vereist is? Verlicht moet het pictogram altijd zijn om aan de vereiste 2 cd/m2 te voldoen (dmv interne of externe verlichting). Dat heeft volgens mij niets te maken met noodverlichting…

    –kruisje–
    Participant
    Post count: 665

    2 cd/m2 te voldoen

    en waar staat deze eis:P nergens!! alleen indien voorzien van noodverlichting moet je aan de zichtbaarheidsaspecten voldoen zoals gesteld in de NEN-EN 1838

    jan hus
    Participant
    Post count: 534

    2 cd/m2 te voldoen

    en waar staat deze eis:P nergens!! alleen indien voorzien van noodverlichting moet je aan de zichtbaarheidsaspecten voldoen zoals gesteld in de NEN-EN 1838

    Hoe bedoel je?

    Artikel 2.6.10 Lid 3
    De in artikel 2.6.9 vermelde vluchtrouteaanduiding dient voor wat betreft de zichtbaarheidsaspecten te voldoen aan artikel 5.2 tot en met 5.6 van NEN-EN 1838, uitgave 1999.

    NEN-EN 1838 paragraaf 5.3
    De luminantie van elk deel van de veiligheidskleur van de signalering moet minimaal 2 cd/m2 bedragen in alle relevante kijkrichtingen (zie bijlage A).

    preventiespecialist
    Participant
    Post count: 35

    2 cd/m2 te voldoen

    en waar staat deze eis:P nergens!! alleen indien voorzien van noodverlichting moet je aan de zichtbaarheidsaspecten voldoen zoals gesteld in de NEN-EN 1838

    Hoe bedoel je?

    Artikel 2.6.10 Lid 3
    De in artikel 2.6.9 vermelde vluchtrouteaanduiding dient voor wat betreft de zichtbaarheidsaspecten te voldoen aan artikel 5.2 tot en met 5.6 van NEN-EN 1838, uitgave 1999.

    NEN-EN 1838 paragraaf 5.3
    De luminantie van elk deel van de veiligheidskleur van de signalering moet minimaal 2 cd/m2 bedragen in alle relevante kijkrichtingen (zie bijlage A).

    Volgens mij bedoelt kruisje:

    art. 2.6.10 lid 4
    Indien in een gebruiksfunctie of een deel van een gebruiksfunctie geen noodverlichting aanwezig is, is in geval van netspanningsonderbrekeing het gestelde in lid 3 niet van toepassing. ;)

    jan hus
    Participant
    Post count: 534

    2 cd/m2 te voldoen

    en waar staat deze eis:P nergens!! alleen indien voorzien van noodverlichting moet je aan de zichtbaarheidsaspecten voldoen zoals gesteld in de NEN-EN 1838

    Hoe bedoel je?

    Artikel 2.6.10 Lid 3
    De in artikel 2.6.9 vermelde vluchtrouteaanduiding dient voor wat betreft de zichtbaarheidsaspecten te voldoen aan artikel 5.2 tot en met 5.6 van NEN-EN 1838, uitgave 1999.

    NEN-EN 1838 paragraaf 5.3
    De luminantie van elk deel van de veiligheidskleur van de signalering moet minimaal 2 cd/m2 bedragen in alle relevante kijkrichtingen (zie bijlage A).

    Volgens mij bedoelt kruisje:

    art. 2.6.10 lid 4
    Indien in een gebruiksfunctie of een deel van een gebruiksfunctie geen noodverlichting aanwezig is, is in geval van netspanningsonderbrekeing het gestelde in lid 3 niet van toepassing. ;)

    Dat is wat anders, waarom zegt hij dat dan niet? :lol:

    petert
    Participant
    Post count: 196

    Eh volgens mij raken we redelijk off topic. Volgens mij was de vraag:
    mag ik een reguliere uitgan gebruiken als nooduitgang.
    Een het antwoord had volens mij moeten zijn:

    Ja dat mag in deze voldoet aan de eisen, met betrekking tot aanduiding, breedte, hoogte ect.

    chantall
    Participant
    Post count: 18

    Toch zit ik nu met een dilemma….

    Ik heb nu de aanvraag ingediend met een bezettingsgraad B2
    (totale oppervlakte 453m2. Bij volle bezetting 140 personen in het pand aanwezig. Dus ik val net buiten B3.

    Er is een bestaande nood uitgang aanwezig we plaatsen een nieuwe en er komt een nieuwe entree (die tevens als nooduitgang zou kunnen gelden?)
    De bouwaanvraag is ingediend met de entree met een naar buitendraaiende deur (met de vlucht mee?). Alleen ben ik bang dat ik dat misschien niet goedgekeurd krijg vanwege dat deze dan uitkomt op de openbare stoep?

    Wat is nu het probleem…ik moet morgen de deur aanvragen!!wil de deur op tijd geleverd worden. Nu denk ik zelf dat 2 nooduitgangen voldoende moeten zijn op de capaciteit voor 140 pers. maar misschien niet voor de 300 pers. die aan de B2 bezetting vallen??
    Als je B2 aanvraagt, moet je daar altijd aan voldoen, toch? Ook als er minder mensen uiteindelijk in het pand zullen zijn?

    Wat is wijsheid…ik heb 2 nooduitgangen en een entree die naar buiten draait (juiste afmeting en bordjes) of ga ik er van uit dat de 2 nooduitgangen voldoende zijn en maak ik een entree die naar binnen gaat (dit is praktischer en esthetischer)???

    Voor degene die de AutoCad tekening wil zien, die kan ik mailen…

    Jammer genoeg krijg ik via de gemeente of de Brandweer Amsterdam hier geen antwoord op…die zeggen gewoon wacht het antwoord maar af….

    Alvast bedankt, Chantall

    emiel van rossumemiel van rossum
    Keymaster
    Post count: 950

    Als je op B2 hebt aangevraagd zul je daar aan moeten voldoen. En als dat 300 personen betekend ga je met 2 (nood)uitgangen niet volstaan. Ik weet niet wat amsterdam exact gaat hanteren, maar volgens mij hebben ze in het verleden rechtzaken gehad over de 90 personen per meter deurbreedte. Als ze 90 personen zouden hanteren komt dit op een uitgang of 4 die je nodig hebt. En als ze 135 personen uit het bouwbesluit hanteren worden het er ook nog minimaal 3 deuren. (tenzij je hele brede deuren hebt).

15 berichten aan het bekijken - 1 tot 15 (van in totaal 20)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.