Brandpreventieforum Forums Gebruik Tabel brandmeldinstallaties Gebruiksbesluit

5 berichten aan het bekijken - 1 tot 5 (van in totaal 5)
  • Auteur
    Berichten
  • jdg112
    Bijdrager
    Post count: 14
    #1319 |

    Beste collega’s

    Ik heb een vraag over de grenswaarders die gesteld worden in het Gebruiksbesluit.
    Als voorbeeld de kinderopvang voor kinderen jonger dan 4 jaar. Hierover wordt gesteld dat boven de 400m2 gebruiksoppervlakte er een doormelding naar de brandweer moet zijn. Deze 400 m2, is dat op brandcompartimentsnivo of gaat dat over het totale oppervlakte van deze gebruiksfunctie op het perceel?

    Alvast bedankt.

    jano
    Bijdrager
    Post count: 222

    Beste collega’s

    Ik heb een vraag over de grenswaarders die gesteld worden in het Gebruiksbesluit.
    Als voorbeeld de kinderopvang voor kinderen jonger dan 4 jaar. Hierover wordt gesteld dat boven de 400m2 gebruiksoppervlakte er een doormelding naar de brandweer moet zijn. Deze 400 m2, is dat op brandcompartimentsnivo of gaat dat over het totale oppervlakte van deze gebruiksfunctie op het perceel?

    Alvast bedankt.

    Niet alleen doormelding bij 400m2 en groter maar ook als een een kdv gelegen is boven 2,1 meter. Ik adviseer je even te kijken in de toelichting van artikel 2.2.1 van het GB. Daarnaast zou ik ook even kijken in de toelichting van artikel 2.6.2 van de "oude bouwverordening" mbt BMI/OAI. Met name voor kinderopvang stond ea beter aangegeven dan in de toelichting GB.

    ruud van liempd
    Bijdrager
    Post count: 189

    als aanvulling;
    het gaat over het totaal aan gebruiksoppervlakte. waar de brandwerende scheidingen lopen is niet van invloed.

    –kruisje–
    Bijdrager
    Post count: 665

    Artikel 2.2.1 Brandmeldinstallatie
    1. Een gebruiksfunctie heeft een brandmeldinstallatie met een omvang
    van de bewaking en een doormelding zoals aangegeven in bijlage I bij dit
    besluit, indien:
    a. de gebruiksoppervlakte van de gebruiksfunctie groter is dan de in
    bijlage I bij dit besluit aangegeven grenswaarde;
    b. de hoogste vloer van een verblijfsruimte van de gebruiksfunctie
    gemeten boven het meetniveau hoger is dan de in bijlage I bij dit besluit
    aangegeven grenswaarde;
    c. het aantal bouwlagen van de gebruiksfunctie groter is dan de in
    bijlage I bij dit besluit aangegeven grenswaarde of
    d. bijlage I dit aanwijst zonder dat sprake is van een grenswaarde als
    hierboven bedoeld.

    Het gaat over het oppervlak van de gebruiksfunctie, dus niet het gebouw of het BC

    jano
    Bijdrager
    Post count: 222

    Artikel 2.2.1 Brandmeldinstallatie
    1. Een gebruiksfunctie heeft een brandmeldinstallatie met een omvang
    van de bewaking en een doormelding zoals aangegeven in bijlage I bij dit
    besluit, indien:
    a. de gebruiksoppervlakte van de gebruiksfunctie groter is dan de in
    bijlage I bij dit besluit aangegeven grenswaarde;
    b. de hoogste vloer van een verblijfsruimte van de gebruiksfunctie
    gemeten boven het meetniveau hoger is dan de in bijlage I bij dit besluit
    aangegeven grenswaarde;
    c. het aantal bouwlagen van de gebruiksfunctie groter is dan de in
    bijlage I bij dit besluit aangegeven grenswaarde of
    d. bijlage I dit aanwijst zonder dat sprake is van een grenswaarde als
    hierboven bedoeld.

    Het gaat over het oppervlak van de gebruiksfunctie, dus niet het gebouw of het BC

    niet alleen gebruiksoppervlak (de grootte daarvan) maar ook de hoogste vloer gemeten boven het meetniveau (m). Indien een kdv gelegen is op een verdieping en deze ligt boven de 2,1 meter dan moet het kdv ongeacht de grootte van het gebruiksoppervlak ook voorzien worden van een bmi (volledige bewaking) met automatische doormelding naar een RAC.

5 berichten aan het bekijken - 1 tot 5 (van in totaal 5)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.