Brandpreventieforum Forums Bouw spiegeldraadglas/ bestaande bouw

9 berichten aan het bekijken - 1 tot 9 (van in totaal 9)
  • Auteur
    Berichten
  • jorg velter
    Bijdrager
    Post count: 3
    #1779 |

    ik heb een gevalletje flinke verbouwing in een bedrijfspand met bouwvergunning van alles verbouwd verbeterd en vervangen maar niet aan compartimentsgrenzen. Vanuit kantoor naar hal zit flink wat spiegeldraadglas gebouwd ca. 1990 in houten kozijnen met brandweersponning omdat men dit vroeger wel brwr noemde maar nu slechts tot 0,9 is dit al dan niet nog een correcte constructie? Ca. 1,5 jaar na oplevering/gereedmelding van de werkzaamheden onder de bouwvergunning is er een inspectie geweest en wordt geopteerd om de spiegeldraadglas te vervangen door pyrobel o.g.

    mag een inspecteur dit eisen of is dit "bestaande bouw"?

    duiveltjeduiveltje
    Bijdrager
    Post count: 417

    Als de inspecteur vassteld dat niet (meer) aan bestaande bouw voldoet, mag hij aanschrijven (repressief toetsen) op artikel 1b lid 2a. Het maakt echter geen deel uit van de verleende bouwvergunning dus niet aanschrijven op lid 1a.

    gerard
    Bijdrager
    Post count: 14

    Draadglas is niet toegestaan in een brandwerende scheidingsconstructie. Wel tot bepaalde afmetingen in een deur die in een brandwerende scheidingsconstructie aanwezig is. Uiteindelijk is er europese regelgeving die het toepassen van draadglas niet meer toestaat: NEN-EN 13501-2

    –kruisje–
    Bijdrager
    Post count: 665

    Draadglas is niet toegestaan in een brandwerende scheidingsconstructie. Wel tot bepaalde afmetingen in een deur die in een brandwerende scheidingsconstructie aanwezig is. Uiteindelijk is er europese regelgeving die het toepassen van draadglas niet meer toestaat: NEN-EN 13501-2

    Spriegeldraadglas is gewoon EW30 volgens NEN-EN 13501-2(zijn ook Effectis rapportjes van), dus geen probleem om toe te passen in brandscheidingen waar een EW30 eis van toepassing is (bijvoorbeeld in deuren of in bepaalde brandoverslag situaties).

    Emieltje
    Lid
    Post count: 5

    Spiegeldraadglas in een bestaande situatie is toegestaan omdat er gekeken word naar de oude eisen alleen moeten de glaslatten geschroefd zijn volgens de eisen.

    :brwman: Groet Albert

    asb
    Bijdrager
    Post count: 6

    Toevallig net een memo aan het opstellen over de "problematiek" rondom de ‘brandwerendheid’ van (spiegel)draadglas.
    De memo is nog in concept, onderbouwd commentaar is altijd welkom.

    vr.gr. Arjen
    Memo Brandwerendheid (spiegel)draadglas [maart 2010].pdf

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    martijn prinsheem
    Bijdrager
    Post count: 6

    Ook ik heb eenzelfde vraag. Ik zit met een gebouw met een brandwerende scheiding van 20 minuten (bestaande bouw). In deze scheiding zit spiegeldraadglas. Op het oppervlakte van de brandwerende constructie van 6,25m2 mag je maximaal 3m2 spiegeldraadglas toepassen bij 20 min. WBDBO. Maar mag je dan op de oppervlakte van 12,50m2 twee keer 3m2 toepassen? Dus niet in één keer 6m2 maar twee keer 3m2 met een goede constructie daar tussen?

    louis van wijk
    Moderator
    Post count: 825

    ja, dat mag mits de constructie ertussen voldoende groot (lees: breed) is
    want het ene gedeelte van 3 m2 heeft nl. ook zijn invloed op het andere 3 m2.
    er moet dan een 2,5 mtr dichte constructie tussen zitten
    (dus 2,5 x 2,5 glas, dan 2,5 mtr dichte wand, dan weer 2,5×2,5 glas)

    kruislijst
    Bijdrager
    Post count: 1128

    is het draadglas oorspronkelijk zo vergund?

9 berichten aan het bekijken - 1 tot 9 (van in totaal 9)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.