Brandpreventieforum Forums Overige brandbeveiliging installatie’s sleutelbuis/-kluis, te eisen?

7 berichten aan het bekijken - 1 tot 7 (van in totaal 7)
  • Auteur
    Berichten
  • kakadu
    Bijdrager
    Post count: 68
    #711 |

    Hoe is het geregeld met sleutelbuizen en/of kluizen.

    Kan de brandweer een dergelijke voorziening eisen?

    Zo ja, op basis van welke regelgeving?

    Ik ben benieuwd.

    Groet,

    R.

    Joachim BolteJoachim Bolte
    Moderator
    Post count: 2268

    Bijlage III van de bouwverordening als het goed is. Die kun je niet preventief eisen, maar de daar omschreven voorzieningen zijn wel algemeen geldend. Repressief kan er dus op gehandhaafd worden.

    De eis voor een sleutelbuis is gekoppeld aan de aanwezigheid van een brandweer-ingang. In de BV staat niet omschreven wat nu een ‘brandweeringang’ precies is, dus zul je daar iets mee moeten. Logisch redenerend: wanneer moet de brandweer per se naar binnen kunnen? wanneer je een BMC met doormelding hebt (ik neem aan dat je wilt dat ze ook binnen blussen).

    Dus: alle gebouwen waarin een BMC met DM zit, ook een sleutelkluis? Je kunt het dan ook mooi een voorwaarde maken wanneer je je aansluiting aanmeldt bij de RAC.

    olaf van alst
    Bijdrager
    Post count: 71

    In artikel 2.5.3.A van de Model-bouwverordening (12 versie) staat duidelijk aangegeven dat wanneer er een brandmeldinstallaties aanwezig is er een brandweeringang dient te worden aangegewezen. Het aanwijzen van een brandweeringang dient in overleg met de brandweer te gebeuren.

    Tevens staat er in dit artikel, lid 2:
    Een brandweeringang moet automatisch opengaan bij een brandmelding of te openen zijn met behulp van een systeem dat in overleg met de brandweer is bepaald.

    In de toelichting op artikel 2.5.3.A wordt ook nog eens verwezen naar het boek brandbeveiligingsinstallaties van het NVBR. Hoofdstuk 18 van dit boek gaat geheel over brandweeringangen, hier komen ook de sleutelkluis en -buis aan de orde.

    Joachim BolteJoachim Bolte
    Moderator
    Post count: 2268

    Helemaal waar, maar niet alle gemeenten hebben hun verordeningen tot versie 12 ge-update of anderszins aangepast. Dus wel altijd even checken bij de desbetreffende gemeente.

    palmpie
    Bijdrager
    Post count: 1222

    En alleen bij een handbrandmelding lijkt het me een beetje overdone… :wink:

    olaf van alst
    Bijdrager
    Post count: 71

    Hoe bedoel je alleen bij handbrandmelding??

    palmpie
    Bijdrager
    Post count: 1222

    Hoe bedoel je alleen bij handbrandmelding??

    :wink:

7 berichten aan het bekijken - 1 tot 7 (van in totaal 7)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.