Brandpreventieforum Forums Bouw Rookcompartiment nodig of niet?

5 berichten aan het bekijken - 1 tot 5 (van in totaal 5)
  • Auteur
    Berichten
  • huub van schaik
    Participant
    Post count: 6
    #2310 |

    Ik heb een bestaand kantoorgebouw met 6 bouwlagen, 65 meter lang en 12 meter breed. Op elke verdieping loopt een gang over de lengte met aan weerszijden kantoortjes. Er zijn 2 trappenhuizen (BC) en de afstand daartussen is ca. 55 meter. Aangezien de max loopafstand 30 meter tot een ander rookcompartiment is, hoef ik op de gang toch geen rookscheiding te plaatsen?

    freddy
    Participant
    Post count: 41

    En je hebt geen verblijfsgebied? De loopafstand door verblijfsgebied moet je vermenigvuldigen met 1,5. Hierdoor ontkom je niet aan rookcompartimenten.

    peter coort
    Participant
    Post count: 32

    Zoals ik het zie wordt conform BB03 voor bestaande bouw geen correctiefactor 1,5 toegepast (indeling verblijfsgebieden bestaat hierin niet). De vluchtafstanden zijn hiermee vastgelegd in artikel 2.142: 75 meter.

    Daarnaast mag voor verkeersruimten (waar de gang waarschijnlijk voor is aangemerkt) uitgegaan worden van werkelijke afstanden zonder correctiefactor als uitgegaan wordt van nieuwbouw.

    freddy
    Participant
    Post count: 41

    Ja, je hebt gelijk, voor een bestaand gebouw is het inderdaad niet nodig.

    huub van schaik
    Participant
    Post count: 6

    Dank mannen,

    mijn vermoeden is bevestigd. :P

5 berichten aan het bekijken - 1 tot 5 (van in totaal 5)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.