Brandpreventieforum Forums Bouw Parkeerplaats bij woning een brandcompartiment?

9 berichten aan het bekijken - 1 tot 9 (van in totaal 9)
  • Auteur
    Berichten
  • peter
    Bijdrager
    Post count: 582
    #3026 |

    Er worden vaak parkeerplaatsen bij woningen gerealiseerd die naast elkaar liggen zonder enige vorm van brandwerendheid ertussen. Een parkeerplaats is een nevenfunctie van de woning met als gebruiksfunctie overige gebruiksfunctie. Blijkbaar mag het maar hoe zit dat dan met art. 2.82, lid 5, van het Bouwbesluit die zegt dat ook niet besloten ruimten van een overige gebruiksfuncties in een brandcompartiment liggen? Waarschijnlijk Is een parkeerplaats ruimte. Maar wat dan als de parkeerplaats voorzien wordt van een afdak (carport)?

    jetse florie
    Bijdrager
    Post count: 17

    Volgens mij hoefde in het Bb2003 een aanpandige garage, ook als die besloten was, < 50 m2 niet in een brandcompartiment te liggen maar dit lijkt in het Bb2012 anders te zijn.
    Dan komt het volgens mij aan op de definitie van een gebouw in de woningwet:
    "een bouwwerk dat een voor mensen toegankelijke overdekte geheel of gedeeltelijk met wanden omsloten ruimte vormt". Dus dak en > 2 wanden = brandcompartiment = brandscheiding.

    peter
    Bijdrager
    Post count: 582

    Eerst even excuses. Ik schreef "Waarschijnlijk Is een parkeerplaats ruimte." Dat moet zijn "Waarschijnlijk Is een parkeerplaats geen ruimte."

    Een parkeerplaats met een afdak is in de definitie van de Woningwet een bouwwerk als gevolg van dat dak en het is toegankelijk voor mensen. Er staat "of" in de definitie. Er hoeft geen wand omheen te zijn.

    Joachim BolteJoachim Bolte
    Moderator
    Post count: 2268

    Simpele vraag om mee te beginnen: Heeft het een GO volgens NEN2580?

    peter
    Bijdrager
    Post count: 582

    Zonder afdak niet, met afdak wel. Zonder afdak is het geen gebouw dus ook geen ruimte volgens 2580, met wel.

    Joachim BolteJoachim Bolte
    Moderator
    Post count: 2268

    Zeker weten? Je GO wordt volgens art. 4.5.1 gemeten tussen opgaande scheidingsconstructies toch? En het is maar de vraag of je het bij een carport kunt hebben over een overdekte buitenruimte, dus wellicht valt het niet eens in je BVO.

    He zou wat raar zijn wanneer je dat in een compartiment zou leggen, terwijl je geen buitenwanden hebt om de brandwerendheid op te realiseren.

    peter
    Bijdrager
    Post count: 582

    Sorry, weer niet ver genoeg doorgelezen. Jetse Florie gaf de goede hint, die 50 m2 staat er nog in, in lid 7 van hetzelfde artikel.

    We zijn weer bij…

    jetse florie
    Bijdrager
    Post count: 17

    Weet je het zeker? Aan lid 7 is toegevoegd:
    ‘Deze uitzondering geldt niet indien het bouwwerk aan een of meer andere bouwwerken grenst en de gezamenlijke gebruiksoppervlakte groter is dan 50 m²’. Daar kom je best snel aan…

    Joachim BolteJoachim Bolte
    Moderator
    Post count: 2268

    Weet je het zeker? Aan lid 7 is toegevoegd:
    ‘Deze uitzondering geldt niet indien het bouwwerk aan een of meer andere bouwwerken grenst en de gezamenlijke gebruiksoppervlakte groter is dan 50 m²’. Daar kom je best snel aan…

    Pas nog even nagevraagd, dat stukje kan eigenlijk alleen van toepassing zijn wanneer je het hebt over één groot bouwplan of perceel waarop meerdere ‘overige gebruiksfuncties’ liggen die aan elkaar en andere gebouwen grenzen. Je kunt ten slotte niet aan de daadwerkelijke situatie op de omliggende percelen toetsen maar bent beperkt tot de grenzen van het te toetsen bouwplan.

    Bij een ‘normale’ garagesituatie, waarbij één garage van kleiner dan 50 m2 aan een woning is geplakt, kun je het artikellid gewoon toepassen als vanouds. Bij een aantal garageboxen aan elkaar geschakeld moet je het wel beoordelen met dat laatste stukje in gedachte.

9 berichten aan het bekijken - 1 tot 9 (van in totaal 9)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.