Brandpreventieforum Forums Bouw Opstelplaats brandweervoertuig, bouwbesluit 2012

2 berichten aan het bekijken - 1 tot 2 (van in totaal 2)
  • Auteur
    Berichten
  • louis van wijk
    Moderator
    Post count: 825
    #2373 |

    In de huidige bouwverordening (volgens het VNG-model) is niets geregeld m.b.t. een opstelplaats voor een brandweervoertuig.
    Er is wel een regionale richtlijn bereikbaarheid waarin de brandweer de volgende afstanden voor een opstelplaats tot de toegang van een gebouw hanteert:
    40 meter bij woningen
    15 meter bij woongebouwen (mede i.v.m. de inzetdiepte/slanglengte)

    In het Bouwbesluit 2012 is de opstelplaats nu geregeld.
    Artikel 6.39 lid 3 zegt nu dat deze maximaal op 40 meter afstand tot de toegang moet liggen.

    Kan ik nu de 15 meter nog hanteren? Of is deze eis nu bovenwettelijk?
    In hoeverre kan dit nog mogelijk wel worden opgenomen in de bouwverordening?

    sam
    Bijdrager
    Post count: 118

    Kan ik nu de 15 meter nog hanteren? Of is deze eis nu bovenwettelijk?
    In hoeverre kan dit nog mogelijk wel worden opgenomen in de bouwverordening?

    Dit is niet toegestaan volgens artikel 122 van de Woningwet:

    Met andere woorden: wanneer in het Bouwbesluit eisen zijn opgenomen ten aanzien van een bepaald onderwerp, mag een gemeente geen aanvullende eisen stellen. Dit was tevens een aanbeveling van de Commissie Dekker: geen gemeentelijke kop op landelijke regels.

2 berichten aan het bekijken - 1 tot 2 (van in totaal 2)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.