5 berichten aan het bekijken - 1 tot 5 (van in totaal 5)
  • Auteur
    Berichten
  • martijn prinsheem
    Bijdrager
    Post count: 6
    #2351 |

    Weet iemand wat de eisen zijn aan het "Onderhoud aan een geboorte put"?

    Het gebruiksbesluit zegt:
    Artikel 2.7.2 Brandkraan en bluswaterwinplaats
    1. Een bij of krachtens de wet of de Wet ruimtelijke ordening voorgeschreven brandkraan of bluswaterwinplaats is onbeperkt toegankelijk voor bluswerkzaamheden.
    2. Een brandkraan en een bluswaterwinplaats als bedoeld in het eerste lid worden op adequate wijze onderhouden.

    Brandbeveiligingsinstallties van het NVBR zegt (pagina 46):
    12 Elke zes maanden, of zo vaak als nodig wordt geacht, dient het filter van de geboorde put te worden schoongepompt, door gedurende 30 minuten de maximale capaciteit aan de put te ontrekken. Van de werkzaamheden moet een rapport met beproefingsgrafiek worden opgemaakt en bewaard in een logboek van de betreffende geboorte put.

    Als ik dit laatste lees moet dit dus een erkend/gecertificeerd bedrijf zijn, bv volgens het EGB.

    louis van wijk
    Moderator
    Post count: 825
    martijn prinsheem
    Bijdrager
    Post count: 6

    Bedankt voor de link, ik had deze zelf ook al gevonden, maar hier staat weinig inhoudelijks over het onderhoud. Sterker nog, hier staat minder beschreven na in Brandbeveiligingsinstallaties van het NVBR.

    duiveltjeduiveltje
    Bijdrager
    Post count: 417
    louis van wijk
    Moderator
    Post count: 825
5 berichten aan het bekijken - 1 tot 5 (van in totaal 5)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.