11 berichten aan het bekijken - 1 tot 11 (van in totaal 11)
  • Auteur
    Berichten
  • louis van wijk
    Moderator
    Post count: 825
    #2687 |

    Artikel 6.3 Noodverlichting
    1.Een verblijfsruimte voor meer dan 75 personen en een besloten ruimte waardoor een vluchtroute uit die verblijfsruimte voert, hebben noodverlichting.

    voorbeeld 1:
    Ik maak een kantine voor 80 personen > dus noodverlichting in de kantine en in de gang (vluchtroute)

    voorbeeld 2:
    Nu maak ik 4 vergaderzaaltjes van 40 personen > geen noodverlichting in de zaaaltjes, maar ook geen noodverlichting in de gang, waar dan 160 personen doorheen vluchten :?: :F:

    Een gemiddeld kantoor zou best wel eens geheel zonder noodverlichting kunnen. :twisted:

    En als ik dat dan ga combineren met art. 6.24, dan kunnen er ook "heel veel" inwendig verlichte transparant vluchtwegaanduidingen komen te vervallen.

    freddy x
    Bijdrager
    Post count: 67

    Klopt…er wordt dan ook veel vaker noodverlichting toegepast dan wettelijk wordt geëist volgens Bouwbesluit…

    ivo de hoogen
    Bijdrager
    Post count: 125

    Op basis van bb2012 klopt dit, maar ook wetgeving inzake arbo, voor mensen die daar werkzaamheden verrichten, vindt hier iets van… Dus zal ook daar naar gekeken worden….

    louis van wijk
    Moderator
    Post count: 825

    Op basis van bb2012 klopt dit, maar ook wetgeving inzake arbo, voor mensen die daar werkzaamheden verrichten, vindt hier iets van… Dus zal ook daar naar gekeken worden….

    De arbowet/besluit zegt er alleen iets extra’s over als er iets bijzonders aan de hand is, bijvoorbeeld als er met gevaarlijke stoffen gewerkt wordt. Dan wil je niet dat mensen met gevaarlijke stofjes in hun handen ineens in het donker staan of bij machines met gevaarlijk bewegende delen.

    Het arbobesluit zegt zelfs uitdrukkelijk dat je alleen een arbeidsplaats in een gebouw mag gebruiken als dat gebouw voldoet aan het Bouwbesluit. Dus als je voldoet aan het Bouwbesluit dan voldoe je in beginsel ook aan het Arbobesluit.

    Arbobesluit: Hoofdstuk 3. Inrichting arbeidsplaatsen
    Artikel 3.1b. Gebruiksvoorschrift
    Een arbeidsplaats in een gebouw als bedoeld in artikel 1, eerste lid, onder c, van de Woningwet wordt slechts gebruikt indien het gebouw voldoet aan de bij of krachtens het Bouwbesluit 2012 gegeven voorschriften met betrekking tot de van toepassing zijnde gebruiksfunctie.

    kruislijst
    Bijdrager
    Post count: 1128

    Gelukkig zijn we daar van af……….

    Gebouw klaar en arbeidsinspectie komt met aanvullende eisen.

    Oh wacht, elk bedrijf heeft een private arbodienst. Helaas denken veel van deze medewerkers nog dat er P-bladen bestaan. Waardoor en nog veel achteraf wordt ingeknutseld. Noodverlichting is niet verkeerd hoor, maar overdaad schaadt altijd.

    freddy x
    Bijdrager
    Post count: 67

    Gelukkig zijn we daar van af……….

    Gebouw klaar en arbeidsinspectie komt met aanvullende eisen.

    Dat kan natuurlijk nog altijd, stel dat er machines geplaatst worden: alsnog noodverlichting.

    r v alte
    Bijdrager
    Post count: 6

    Het arbobesluit zegt zelfs uitdrukkelijk dat je alleen een arbeidsplaats in een gebouw mag gebruiken als dat gebouw voldoet aan het Bouwbesluit. Dus als je voldoet aan het Bouwbesluit dan voldoe je in beginsel ook aan het Arbobesluit.

    Oei! Dat is een gevaarlijke stelling! Vergelijkbaar met: "Gras is groen. Dus alles wat groen is, is gras" ;-)

    r v alte
    Bijdrager
    Post count: 6

    Maar de discussie is wel een leuke inderdaad. Ook wij hebben in het verleden, onder het mom "meer is beter", veel (teveel ) noodverlichting aangebracht. Alleen voor het vervangen van accu’s zijn we nu gemiddeld al €15.000,- per jaar kwijt. In tijden van bezuinigingen, is dit dus voor ons een dankbaar onderwerp om eens kritisch naar te kijken…

    louis van wijk
    Moderator
    Post count: 825

    Het arbobesluit zegt zelfs uitdrukkelijk dat je alleen een arbeidsplaats in een gebouw mag gebruiken als dat gebouw voldoet aan het Bouwbesluit. Dus als je voldoet aan het Bouwbesluit dan voldoe je in beginsel ook aan het Arbobesluit.

    Oei! Dat is een gevaarlijke stelling! Vergelijkbaar met: "Gras is groen. Dus alles wat groen is, is gras" ;-)

    :D Net hoe gevaarlijk je hem opvat.
    Het arbobesluit mag geen bouwtechnische eisen stellen over zaken die al in het bouwbesluit zijn geregeld.
    Dus als een deur op grond van het aantal aanwezige personen naar binnen mag draaien, dan mag de Arbeidsinspecteur niet zeggen dat hij naar buiten moet draaien (of een 2e deur eisen).
    (Net zoals de gemeente (vroegguh) in haar bouwverordening geen bouwtechnische zaken meer mocht eisen)

    erik van aalst
    Bijdrager
    Post count: 11

    Hallo Louis,

    Ben juist bezig met de cursus Noodverlichtingsdeskundige…. (nog geen examen gedaan ;)
    De Arbowet stelt weinig directe eisen. (ondernemers willen minder regels en zijn nu gehouden aan hun Zorgplicht (= zoek het zelf maar uit, indien het niet goed was zie ik u bij de rechtbank))
    Daarnaast staan er eisen voor noodverlichting in de NEN1010 en WHVBZ (zwembaden)
    De NEN-EN1838 is maar voor een zeer beperkt deel aangewezen via het bouwbesluit. Toch is het wel eens slim om hierin te kijken.. Denk bijvoorbeeld aan het armatuur buiten. Staat nergens in het BB maar wanneer een deur eindigt bij een afstap aan de achterzijde van het pand… En, wat zou je denken van die mooie stalen nood (wentel)trappen…
    Kortom; een beetje inschatten wat de risico’s zijn en je komt een heel eind.
    Willen we minder regels; dan heb je meer advies nodig.
    Erik

    kruislijst
    Bijdrager
    Post count: 1128

    De cursus noodverlichtingsdeskundige, door wie wordt die gegeven?

    is dat niet toevallig de NFVN (wij van WC-eend…….)?

11 berichten aan het bekijken - 1 tot 11 (van in totaal 11)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.