15 berichten aan het bekijken - 1 tot 15 (van in totaal 24)
  • Auteur
    Berichten
  • j. nieuwland
    Bijdrager
    Post count: 801
    christiaan van de geerchristiaan van de geer
    Moderator
    Post count: 180

    Al schokkende veranderingen kunnen ontdekken… Ben benieuwd, ik heb de nieuwe NEN 2654 nog niet in huis, wat staat er bijvoorbeeld omschreven voor de rook en warmte die vrij richting de melder moet kunnen stromen?

    Een feit is objectief als het onafhankelijk is van de mening van mensen, als er geen interpretatie bij nodig is.

    1 user thanked author for this post.
    j. nieuwland
    Bijdrager
    Post count: 801

    Al schokkende veranderingen kunnen ontdekken… Ben benieuwd, ik heb de nieuwe NEN 2654 nog niet in huis, wat staat er bijvoorbeeld omschreven voor de rook en warmte die vrij richting de melder moet kunnen stromen?

    Ik ben pas begonnen met ‘zoek de verschillen’.
    De afstand van 30 cm rondom melders staat niet meer genoemd. Nu staat er: " controleer visueel of automatische brandmelders vrij zijn van obstakels die de verspreiding van fysische verschijnselen van brand zoals rook, warmte en straling naar brandmelders kunnen verhinderen; OPMERKING 1 Dit geldt niet indien rookmelders en thermische melders onder verhoogde vloeren of boven verlaagde plafonds zijn aangebracht."

    Of het daar nu beter van is geworden voor de beheerder….. 30 cm was vrij duidelijk.

    Ik zal tzt nog wel meer zaken noemen.

    J. Nieuwland

    1 user thanked author for this post.
    Paul WendtPaul Wendt
    Bijdrager
    Post count: 324

    Voor wat betreft het projecteren geldt m.i. nog steeds de NEN2535.
    De beheerder moet er op toezien dat "obstakels" zoals bijvoorbeeld tijdelijk kerstversiering geen nadelige invloed heeft op het opstijgen van de rook. Krek zoals het omschreven staat is goed m.i..

    1 user thanked author for this post.
    christiaan van de geerchristiaan van de geer
    Moderator
    Post count: 180

    Dat was ook het ”probleem” met de vorige versie. In de NEN 2535 stond onder artikel 10.11.5.9:

    Rook en warmte moeten vrij richting melder kunnen stromen. Daarom moet over het gehele oppervlak van de ruimte een afstand vanaf het plafond tot 0,25 m onder de melders vrij worden gehouden van obstakels die dit kunnen belemmeren.

    Dit geldt niet voor thermische melders of rookmelders die onder verhoogde vloeren en boven verlaagde
    plafonds zijn aangebracht.

    Daarentegen stond in de NEN 2654 dat er een vrije ruimte rondom de automatische melders ≥ 30 cm van de melder moet zijn.

    Dat is nu dus hersteld en sluit het e.e.a. weer op elkaar aan…

    Een feit is objectief als het onafhankelijk is van de mening van mensen, als er geen interpretatie bij nodig is.

    1 user thanked author for this post.
    j. nieuwland
    Bijdrager
    Post count: 801

    Dat was ook het ”probleem” met de vorige versie. In de NEN 2535 stond onder artikel 10.11.5.9:

    Rook en warmte moeten vrij richting melder kunnen stromen. Daarom moet over het gehele oppervlak van de ruimte een afstand vanaf het plafond tot 0,25 m onder de melders vrij worden gehouden van obstakels die dit kunnen belemmeren.

    Dit geldt niet voor thermische melders of rookmelders die onder verhoogde vloeren en boven verlaagde
    plafonds zijn aangebracht.

    Daarentegen stond in de NEN 2654 dat er een vrije ruimte rondom de automatische melders ≥ 30 cm van de melder moet zijn.

    Dat is nu dus hersteld en sluit het e.e.a. weer op elkaar aan…

    Men heeft echter de 25 cm niet meer genoemd. Dus dan is het weer de vraag of de kerstversiering wel of niet een belemmering is. Ik houd persoonlijk niet zo van dergelijke subjectieve begrippen, geeft alleen maar aanleiding tot meer discussie. Misschien aantonen met een proefbrandje :lol:

    J. Nieuwland

    1 user thanked author for this post.
    j. nieuwland
    Bijdrager
    Post count: 801

    Een korte samenvatting van de veranderingen op hoofdlijnen, deze lijst zal echter niet volledig zijn:
    – De eis voor een onderhoudsovereenkomst is geschrapt;
    – in 5.4.7 is de samenwerking tussen beheerder en onderhouder beschreven;
    – 5.5.2.2 omschrijft gedetailleerd hoe de controle van brandmeldingen en storingsmeldingen moet plaatsvinden. (tm de optische en akoestische signaleringen van de centralist!
    – Niet meer meldgroep testen bij de 4-maandelijkse controle;
    – Niet meer
    meldergroep in-en uitschakelen bij de 4-maandelijkse controle;
    – Er is naast de maandelijkse en de 4/8 maandelijkse nu ook een jaarlijkse controle ingevoerd voor de beheerder;
    – Er is nu ook rekening gehouden met management-/beheersystemen;
    – Er dient een OnderhoudsRisico-Inventarisatie (ORI&E) opgesteld te worden -> onderhoudsplan;
    – De projectie moet worden gecontroleerd van automatische melders, nevenindicatoren, handbrandmelders en brandalarmeringsapparatuur (niet bedoeld is de OAI)
    – In bijlage E is een informatief verhaal geschreven betreffende onderhoud, controle en beheer op afstand.

    J. Nieuwland

    1 user thanked author for this post.
    christiaan van de geerchristiaan van de geer
    Moderator
    Post count: 180

    Genoeg veranderd… Bedankt het wordt echt tijd dat ik het zelf ook kan (terug) lezen in de NEN 2654.

    Een feit is objectief als het onafhankelijk is van de mening van mensen, als er geen interpretatie bij nodig is.

    1 user thanked author for this post.
    henk van den noort
    Bijdrager
    Post count: 8

    Als opmerking wil ik er aan toevoegen dat het bouwbesluit en de 2535 wel aansturen op onderhoud volgens de 2654-1 (wel of niet onder certificaat). Dan kan de eis voor een onderhoudsovereenkomst zijn verdwenen, via de 2535 en het bouwbesluit is dit al weer dicht getimmerd. :wink:

    1 user thanked author for this post.
    kruisje pietersenkruisje pietersen
    Bijdrager
    Post count: 172

    Dan kan de eis voor een onderhoudsovereenkomst zijn verdwenen, via de 2535 en het bouwbesluit is dit al weer dicht getimmerd. :wink:

    Beste Henk,

    Ik ben benieuwd hoe je tot deze conclusie gekomen bent.

    X never ever marks the spot

    1 user thanked author for this post.
    j. nieuwland
    Bijdrager
    Post count: 801

    Als opmerking wil ik er aan toevoegen dat het bouwbesluit en de 2535 wel aansturen op onderhoud volgens de 2654-1 (wel of niet onder certificaat). Dan kan de eis voor een onderhoudsovereenkomst zijn verdwenen, via de 2535 en het bouwbesluit is dit al weer dicht getimmerd. :wink:

    In het bouwbesluit wordt alleen maar gesteld dat een installatie moet worden onderhouden volgens NEN2654-1. Er is geen eis tot een contract.

    J. Nieuwland

    1 user thanked author for this post.
    richard visser
    Bijdrager
    Post count: 325

    Op dit moment wordt door de regeling Bouwbesluit de versie van 2004 nog aangewezen als geldende norm, kortom er veranderd nu nog even niets.

    1 user thanked author for this post.
    robb van den dungen
    Bijdrager
    Post count: 2

    Dienen we volgens blz.41 (Blok 3 Oordeel) een apart verklaring van conformiteit af te geven,
    of kunnen we volstaan met dit rapport?

    1 user thanked author for this post.
    j. nieuwland
    Bijdrager
    Post count: 801
    #46

    Dienen we volgens blz.41 (Blok 3 Oordeel) een apart verklaring van conformiteit af te geven,
    of kunnen we volstaan met dit rapport?

    Het rapport dient voor het vastleggen van de resultaten van het uitgevoerde onderhoud en verklaart dat het onderhoudsbedrijf het onderhoud voldoet aan en heeft uitgevoerd volgens de eisen van de NEN2654-1

    Een verklaring van conformiteit zou een onderhoudscertificaat kunnen zijn.

    J. Nieuwland

    1 user thanked author for this post.
    christiaan van de geerchristiaan van de geer
    Moderator
    Post count: 180

    De nieuwe NEN 2654-1 wordt vanaf nu direct vanuit bouwbesluit aangestuurd!

    Een feit is objectief als het onafhankelijk is van de mening van mensen, als er geen interpretatie bij nodig is.

    1 user thanked author for this post.
15 berichten aan het bekijken - 1 tot 15 (van in totaal 24)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.