Brandpreventieforum Forums Gebruik (model) bouwverordening – bestaande bouw

4 berichten aan het bekijken - 1 tot 4 (van in totaal 4)
  • Auteur
    Berichten
  • olaf van alst
    Bijdrager
    Post count: 71
    #718 |

    Vraaje betreffende een situaties in bestaande gebouwen. Artikel 5.2.1 geeft aan dat ook bestaande gebouwen moeten voldoen aan het gestelde in de artikelen 2.6.1. t/m 2.6.12.

    Betekend dit dat in een bestaand gebouw de brandmeld-, ontruimingsinstallatie de vluchtroute aanduiding moeten voldoen aan het gestelde in model-bouwverordening?. Betekend dit dat de installaties dus moeten voldoen aan de huidige normen?

    Voorbeeld in een gebouw is vluchtrouteaanduiding aangebracht in de vorm van teksten (NOODUITGANG). In artikel 2.6.9 staat dat de vluchtrouteaanduiding moet voldoen aan het gestelde in de NEN 6088, uitgave 2002. Conform Artikel 5.2.1. moeten ook bestaande gebouw hieraan voldoen. Klopt dit, of is er ergens een bij rechtens verkregen niveau zoals dit ook geld voor eisen uit het bouwbesluit.

    –kruisje–
    Bijdrager
    Post count: 665

    Voorbeeld in een gebouw is vluchtrouteaanduiding aangebracht in de vorm van teksten (NOODUITGANG). In artikel 2.6.9 staat dat de vluchtrouteaanduiding moet voldoen aan het gestelde in de NEN 6088, uitgave 2002. Conform Artikel 5.2.1. moeten ook bestaande gebouw hieraan voldoen. Klopt dit, of is er ergens een bij rechtens verkregen niveau zoals dit ook geld voor eisen uit het bouwbesluit.

    De BV maakt i.d.d geen onderscheidt tussen bestaande bouw of nieuw bouw en geeft alleen aan dat er voldaan dient te worden aan het aangegeven niveau.

    henk van buuren
    Bijdrager
    Post count: 222

    met betrekking tot een brandmeld ontruimingssysteem is dat inderdaad het geval.

    met noodverlichting dient deze aanwezig te zijn en wat belangrijker is, deze dient eenduidig te zijn.
    teksten zijn in dit geval okee maar je zal al snel merken dat deze niet meer verkrijgbaar is en zal i.v.m. eenduidigheid aangepast dienen te worden naar pictogrammen.

    olaf van alst
    Bijdrager
    Post count: 71

    Als het voor brandmeld- en ontruimingsinstallaties geldt, geldt het ook voor de vluchtroute aanduiding. Hierin wordt geen onderscheid gemaakt in artikel 5.2.1.

    Op basis waarvan maak je dit onderscheid?

4 berichten aan het bekijken - 1 tot 4 (van in totaal 4)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.