3 berichten aan het bekijken - 1 tot 3 (van in totaal 3)
  • Auteur
    Berichten
  • bectro
    Participant
    Post count: 12
    #1816 |

    Is het toegestaan om een kabel (2x) van een luidspreker (kabel 2×1,5mm) vanuit een buisleiding boven het systeemplafond los naar de luidspreker te leiden, dus zonder (flexibele)-buisleiding?

    Volgens mij is dit toegestaan omdat de doorsnede niet kleiner is dan 1,5mm. (art. 17.3.2)

    Bert

    j. nieuwland
    Participant
    Post count: 801

    Elders op dit forum is dit onderwerp eerder ter sprake gekomen, ik weet zo niet meer wanneer evenals de uitkomst.

    J. Nieuwland

    mippie esser
    Participant
    Post count: 173

    NEN 2575

    17.3.2 Een kabel met aders kleiner dan 1,5 mm2 in doorsnede, die in zicht is aangebracht of is weggewerkt in muren,
    moet zijn aangelegd in een gesloten buis- of kokersysteem, of in een kabelgoot en/of kabelladder.

    Dus een kabel van 1,5 mm2 hoeft volgens de NEN 2575 niet in een buis gemonteerd te worden. Echter moeten de kabels ook conform de NEN 1010-5 gemonteerd worden. Weet niet wat daar in vermeld staat.

3 berichten aan het bekijken - 1 tot 3 (van in totaal 3)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.