Brandpreventieforum Forums Bouw interessante casus bouwbesluit 2003 (?)

15 berichten aan het bekijken - 1 tot 15 (van in totaal 18)
  • Auteur
    Berichten
  • 2advise
    Bijdrager
    Post count: 53
    #2867 |

    Goedemiddag,

    Ik heb een leuke casus (vind ik zelf):

    Ik heb een kantoorpand uit 1970. Hier is nooit wat echt aan verbouwd ofzo. Het enige dat is gebeurd is dat er circa 7 jaar geleden (zonder vergunningsaanvraag) twee brandwerende scheidingen zijn weggehaald. De brandcompartimenten zijn toen daardoor wat vergroot naar circa 1400 m2. Onlangs is de brandweer op bezoek geweest en zij hadden de tekening uit 1970 waarop de brandwerende scheidingen nog stonden, die er in de praktijk dus niet meer zijn sinds 7 jaar. Nu eist de brandweer dat de brandscheidingen uit 1970 terug worden geplaatst. Echter, is hier geen sprake van ‘bestaande bouw’? (de situatie is al 7 jaar zo), al vind ik dat eerlijk gezegd moeilijk te typeren als bestaande bouw. Het was ooit beter natuurlijk…

    Nu was het in bb2003 zo dat alles wat nieuw werd gemaakt/veranderd/vergroot aan nieuwbouweisen moest voldoen. Echter, hier is dus niets nieuw gemaakt, maar zijn zaken weggehaald 7 jaar geleden; aan welke eisen zou je dan moeten voldoen? Eisen bestaande bouw van 7 jaar geleden (bb2003), of misschien toch gewoon de situatie zoals in 1970 was geaccordeerd door de gemeente? Of……

    Benieuwd hoe jullie hier over denken!

    kruislijst
    Bijdrager
    Post count: 1128

    nieuwbouw = nieuwbouw
    bestaande bouw bestaande bouw + rechtens verkregen niveau.

    rvn is met scheidingen, dus die moeten blijven in de basis.

    jan hus
    Bijdrager
    Post count: 534

    sloop=bouwen
    bouwen=nieuwbouw (7 jaar gelden)
    sloop=illegaal

    arno lommers
    Bijdrager
    Post count: 86

    Bb 2003 is niet meer van toepassing. Kijk eenvoudig naar de feiten en dan wordt geconstateerd dat er brandscheidingen zijn verwijderd. Het verwijderen van brandscheidingen is vergunnignsplcihtig, er dient dus een omgevingsvergunning te worden aangevraagd.

    freddy x
    Bijdrager
    Post count: 67

    @ Jan Hus
    sloop=bouwen!?

    Is dit zo? artikel 1 ww zegt:
    bouwen: plaatsen, geheel of gedeeltelijk oprichten, vernieuwen, veranderen of vergroten;
    slopen: het afbreken van een bouwwerk of een gedeelte daarvan;

    jan hus
    Bijdrager
    Post count: 534

    ‘Slopen’ is ‘bouwen’ wanneer dit slopen plaatsvindt in het kader van het veranderen van een bouwwerk.
    Zie dit artikel: http://www.nieman.nl/wp-content/uploads … p10-14.pdf

    kruislijst
    Bijdrager
    Post count: 1128

    Heren Freddy en Jan, wordt een triviale discussie. of je het bouwen of slopen noemt. Je wijkt af van de vergunde situatie.

    jan hus
    Bijdrager
    Post count: 534

    Het is wel relevant of slopen bouwen is; als slopen geen bouwen is, is het Bouwbesluit niet van toepassing op het slopen. Dat betekent dat je een BC-wand mag slopen, zonder dat dit consequenties heeft voor de BC-en.
    Dat je niet meer aan de vergunning voldoet is niet relevant; er staat nergens dat je aan de vergunning moet blijven voldoen. Je moet met het slopen aan de verbouwvoorschriften voldoen.

    ivo de hoogen
    Bijdrager
    Post count: 125

    Jan Hus, je vergroot hierdoor het BC…. Moeten we hierin meer zeggen? Werkzaamheden aan brandwerende scheidingen zijn gewoon vergunningsplichtig

    jan hus
    Bijdrager
    Post count: 534

    Jan Hus, je vergroot hierdoor het BC…. Moeten we hierin meer zeggen? Werkzaamheden aan brandwerende scheidingen zijn gewoon vergunningsplichtig

    "slopen=illegaal", had ik gezegd, toch? Maar er is wel degelijk meer te zeggen. De vergunningplicht is alleen maar een formaliteit; het belangrijkste is dat je aan het Bouwbesluit moet voldoen. Dwz: de versie van het Bouwbesluit die van toepassing was op het moment van bouwen/slopen. Zeven jaar geleden, dus Bouwbesluit 2003. Toen gold voor verbouw de nieuwbouweis, dus max 1.000 m2. Het slopen van de wand was voor wat betreft het voldoen aan het BB alleen toegestaan als er een gelijkwaardige oplossing aanwezig is. Er zijn dus mogelijk 2 overtredingen: 1) bouwen zonder vergunning en 2) bouwen ism het Bouwbesluit. Maar voor die vergunningplicht kan het iets genuanceerder liggen, zie het bovenstaand artikel.

    ivo de hoogen
    Bijdrager
    Post count: 125

    Welk doel dient de vergunning? Wil je aan het rechtens verkregen niveau voldoen, en uitzoeken hoe minimaal je hoeft te investeren?
    Of ga je voor je verantwoordelijkheid nemen, en ga je voor toekomstbestendig en veilig bouwen?
    Gaan we mensen aanmoedigen om er onderuit te komen om daadwerkelijk een gebouw veilig te maken… Als iets niet duidelijk is, moeten we niet wijzen op de mazen van de wet, maar op gezond boerenverstand……

    jan hus
    Bijdrager
    Post count: 534

    Welk doel dient de vergunning? Wil je aan het rechtens verkregen niveau voldoen, en uitzoeken hoe minimaal je hoeft te investeren?
    Of ga je voor je verantwoordelijkheid nemen, en ga je voor toekomstbestendig en veilig bouwen?
    Gaan we mensen aanmoedigen om er onderuit te komen om daadwerkelijk een gebouw veilig te maken… Als iets niet duidelijk is, moeten we niet wijzen op de mazen van de wet, maar op gezond boerenverstand……

    Je lijkt de vraag of er een vergunning nodig is te verwarren met de vraag of er voldaan wordt aan het Bouwbesluit. Als het gaat om formaliteiten (zoals een vergunning) zie ik er geen kwaad in om te wijzen op eventuele mazen in de wet. Als het materiele eindresultaat maar voldoet aan het Bouwbesluit. In welke formele vorm dat gegoten wordt is mijns inziens niet zo relevant.

    Deze gebouweigenaar heeft zijn verantwoordelijkheid in elk geval niet genomen; hopelijk heeft hij een adviseur ingeschakeld die hem wat dit betreft aan de hand kan nemen…

    freddy x
    Bijdrager
    Post count: 67

    ‘Slopen’ is ‘bouwen’ wanneer dit slopen plaatsvindt in het kader van het veranderen van een bouwwerk.
    Zie dit artikel: http://www.nieman.nl/wp-content/uploads … p10-14.pdf

    Interessant. Volgens dit artikel zou niets illegaals zijn gedaan, zolang met het weghalen van de brandscheidingen dus wordt voldaan aan het rechtens verkregen niveau en niveau bestaande bouw of een gelijkwaardigheid hierop. Moet je de gelijkwaardigheid natuurlijk nog wel aantonen..

    kruislijst
    Bijdrager
    Post count: 1128

    Voldoen aan prestatie-eisen prima.

    Maar als een gelijkwaardigheid is altijd ter beoordeling bevoegd gezag.

    freddy x
    Bijdrager
    Post count: 67

    Voldoen aan prestatie-eisen prima.

    Maar als een gelijkwaardigheid is altijd ter beoordeling bevoegd gezag.

    Niet als er geen vergunning aan te pas komt…zie artikel.

15 berichten aan het bekijken - 1 tot 15 (van in totaal 18)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.