Brandpreventieforum Forums Gebruik Hospice doormelding

9 berichten aan het bekijken - 1 tot 9 (van in totaal 9)
  • Auteur
    Berichten
  • guust
    Bijdrager
    Post count: 227
    #2127 |

    In onze gemeente komt een nieuw hospice gebouw.

    Het wordt niet veel groter dan 3 tot 400 m2 met 24 uurs bezetting door personeel.
    Er kunnen maximaal 4 personen worden gehuisvest.

    Volgens het hudige Gebruiksbesluit is met verplicht tot een gedeeltelijke bewaking met een doormelding.
    En die doormelding is een beetje aan de dure kant aangezien ze alle zeilen moeten bijtrekken om het te bekostigen.
    Nu komt er op 1 jan 2012 een wijziging…
    Weet iemand of die doormelding erop blijft na 2012???

    Guust

    j. nieuwland
    Bijdrager
    Post count: 801

    Het concept [woordenboek]bouwwerkbesluit[/woordenboek] "tekst AMVB 100222 eindfase" vermeldt in "bijlage 1 bmi 100222" het volgende:

    – Groepszorgwoning voor 24-uurs zorg, volledige bewaking incl. doormelding. (Geen gespecificeerde grenswaarden!)
    – Gezondheidszorgfunctie met bedgebied, volledige bewaking incl. doormelding. (Geen gespecificeerde grenswaarden!)

    Dit is niet gewijzigd tov het huidige gebruiksbesluit. Ik begrijp niet hoe je bij gedeeltelijke bewaking uitkomt?

    J. Nieuwland

    guust
    Bijdrager
    Post count: 227

    Het wordt beoordeeld als een zorgclusterwoning voor 24-uurs zorg, in een woongebouw,
    Volgens bijlage 1 is het dan een gedeeltelijke bewaking.

    Het word niet gezien als een groepzorgwoning omdat het volgen s degebruiker geen één huishouden is maar 4 aparte.

    nikee
    Bijdrager
    Post count: 46

    Van een zorgclusterwoning is pas sprake bij 5 woningen. Dit staat in de toelichting op art. 2.2.1 onder Woonfunctie. Er is sprake van een zorgclusterwoning indien die woning:
    – een zelfstandige woning is,
    – door ten minste een individuele zorgcliënt (al dan niet samen met een partner) wordt bewoond,
    – door die cliënt wordt bewoond in verband met de zorg die hij in die woning van één of meer zorgaanbieders ontvangt of kan ontvangen, en
    .

    Als er in het hospice waar het om gaat 4 woningen liggen kan er dus nog geen sprake zijn van een zorgclusterwoning zoals bedoeld in het Gebruiksbesluit, ook niet van een groepszorgwoning trouwens, daar is ook een minimum van 5 zorgcliënten aan gesteld (staat ook in de toelichting). O.b.v. het Gebruiksbesluit is er dus geen eis m.b.t. een brandmeldinstallatie.

    j. nieuwland
    Bijdrager
    Post count: 801

    O.b.v. het Gebruiksbesluit is er dus geen eis m.b.t. een brandmeldinstallatie.

    Dit vind ik nogal een bewering.

    Volgens mij betreft het hier een gezondheidszorgfunctie.

    "Gezondheidszorgfunctie: gebruiksfunctie voor medisch onderzoek, verpleging, verzorging of behandeling;
    Gezondheidszorgfunctie: Hierbij gat het bijvoorbeeld om ruimten voor de behandeling of verpleging van patienten in een ziekenhuis, een verzorgingstehuis, een psychiatrische inrichting, een medisch centrum, een polikliniek en een praktijkruimte voor een huisarts, fysiotherapeut of tandarts. Verder dient te worden opgemerkt dat een verpleghuis, vanwege het feit dat de bewonders er over het algemeen permanent verblijven, naast de gezondheidszorgfunctie, tevens een woonfunctie omvat."

    J. Nieuwland

    guust
    Bijdrager
    Post count: 227

    Het zijn ook geen 4 aparte woningen maar kamers binnen het gebouw.
    4 kamers , één gezamenlijke gang en ook woonkamer en keuken.
    24 uurs zorg zorgt voor de "therminale patienten" soms kan de familie ook bij de laatste nachten daar verblijven op een kamer op de 1e verdieping.

    nikee
    Bijdrager
    Post count: 46

    O.b.v. het Gebruiksbesluit is er dus geen eis m.b.t. een brandmeldinstallatie.

    Dit vind ik nogal een bewering.

    Volgens mij betreft het hier een gezondheidszorgfunctie.

    Uitgaande van de woonfunctie voor zorg, waar de vraag over ging… Of die gebruiksfunctie klopt of niet is een hele andere discussie.

    guust
    Bijdrager
    Post count: 227

    Aan allen,

    STOM, niet verder gekeken. Bij de bouwaanvraag is het ingediend voor gezondheidszorgfunctie.
    en niet als woonfunctie. Dus bovenstaande vervalt.

    duiveltjeduiveltje
    Bijdrager
    Post count: 417

    Het zijn ook geen 4 aparte woningen maar kamers binnen het gebouw.
    4 kamers , één gezamenlijke gang en ook woonkamer en keuken.
    24 uurs zorg zorgt voor de "therminale patienten" soms kan de familie ook bij de laatste nachten daar verblijven op een kamer op de 1e verdieping.

    Als er in het hospice waar het om gaat 4 woningen liggen kan er dus nog geen sprake zijn van een zorgclusterwoning zoals bedoeld in het Gebruiksbesluit, ook niet van een groepszorgwoning trouwens, daar is ook een minimum van 5 zorgcliënten aan gesteld (staat ook in de toelichting). O.b.v. het Gebruiksbesluit is er dus geen eis m.b.t. een brandmeldinstallatie.

    In mijn ogen geen zorgclusterwoning, omdat elke aparte woning dan over alle verplichte elementen van een woning moet beschikken. Omdat enkele van deze verplichte elementen worden gedeeld, zou hooguit sprake kunnen zijn van, of een groepszorgwoning, of kamergewijze verhuuur i.c.m. gezondheidszorg voor al of niet bedgebonden patienten, maar misschien moet je de vraag wel stellen of er wel een huishouden wordt gevoerd, en of er dus wel gewoond wordt.

    "Gezondheidszorgfunctie: gebruiksfunctie voor medisch onderzoek, verpleging, verzorging of behandeling;
    Gezondheidszorgfunctie: Hierbij gat het bijvoorbeeld om ruimten voor de behandeling of verpleging van patienten in een ziekenhuis, een verzorgingstehuis, een psychiatrische inrichting, een medisch centrum, een polikliniek en een praktijkruimte voor een huisarts, fysiotherapeut of tandarts. Verder dient te worden opgemerkt dat een verpleghuis, vanwege het feit dat de [accentueren]bewoners[/accentueren] er over het algemeen [accentueren]permanent[/accentueren] verblijven, naast de gezondheidszorgfunctie, tevens een [accentueren]woonfunctie[/accentueren] omvat."

    J. Nieuwland

    De en het feit dat de meesten er tot hun dood verblijven sturen misschien aan op wonen, maar volgens mij is bij de meeste hospices de periode van het verblijf gelimiteerd tot circa 3 maanden; en is er dus, mede op basis van de definitie(s) hierboven, eerder sprake van gezondheidszorg i.c.m. logies.

9 berichten aan het bekijken - 1 tot 9 (van in totaal 9)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.