Brandpreventieforum Forums Gebruik Gasmeter

11 berichten aan het bekijken - 1 tot 11 (van in totaal 11)
  • Auteur
    Berichten
  • jos fleischeuer
    Bijdrager
    Post count: 3
    #1897 |

    Tijdens een controle stuit ik in een van brand en rook gevrijwaard vluchttrappenhuis op een gasmeter.
    Gevoelsmatig denk ik dit kan niet. Maar de regelgeving geeft mij geen enkel houvast om dit te verbieden. Het is me te gemakkelijk om artikeld 2.9.1 (belemmering) uit het gebruiksbesluit te hanteren.
    Mag deze gasmeter hier gesitueerd zijn of niet?

    henk van buuren
    Bijdrager
    Post count: 222

    Artikel 4.66 http://www.bouwbesluitonline.nl

    Dit artikel regelt de aanwezigheid van een meterruimte voor het aansluiten van voorzieningen voor drinkwater, gas, elektriciteit en verwarming op de openbare distributienetten. Deze meterruimte hoeft niet per se individueel te zijn, maar mag gedeeld worden met andere gebruiksfuncties. Men kan bij dit laatste bijvoorbeeld denken aan een gemeenschappelijke meterruimte van een woongebouw of een winkel met een kantoor (winkelfunctie met kantoorfunctie). In het tweede lid is geregeld dat, indien er in een woongebouw een gemeenschappelijke voorziening voor drinkwater, gas, elektriciteit of verwarming is, er voor die gemeenschappelijke voorziening een meterruimte is. Met een gemeenschappelijke voorziening wordt, naast bijvoorbeeld een stroomvoorziening voor een gemeenschappelijke lift of verlichting van een trappenhuis, ook een leiding bedoeld die zich tussen de aansluiting op het openbare distributienet en de aftakking naar een individuele meter (van een afzonderlijke gebruiksfunctie) bevindt. Deze gemeenschappelijke meterruimte is niet noodzakelijkerwijs bedoeld voor meetapparatuur.

    duiveltjeduiveltje
    Bijdrager
    Post count: 417

    relevanter lijkt mij:

    Artikel 2.104 ligging
    Lid 1.
    Een besloten ruimte ligt in een brandcompartiment. Dit geldt niet voor een toiletruimte, een badruimte, een meterruimte en een opstelplaats voor een verbrandingstoestel niet gelegen in een stookruimte als bedoeld in artikel 4.88, vierde en vijfde lid, en een liftschacht die wat betreft de klasse van de brandvoortplanting en de mate van rookproductie voldoet aan de eisen van een brand- en rookvrije vluchtroute.

    louis van wijk
    Moderator
    Post count: 825

    ja dus..?
    een van brand- en rook gevrijwaarde vluchtroute ligt niet in een brandcompartiment
    een meterruimte hoeft niet in een brandcompartiment
    dus een meterruimte mag in een van brand- en rookgevrijwaarde vluchtroute

    of niet :twisted:

    arno lommers
    Bijdrager
    Post count: 86

    Artikel 1.1 zegt:
    trappenhuis: verkeersruimte, waarin een trap ligt;
    verkeersruimte: ruimte anders dan een ruimte in een verblijfsgebied, een toiletruimte, een badruimte of een technische ruimte, bestemd voor het bereiken van een andere ruimte;
    technische ruimte: ruimte voor het plaatsen van de apparatuur, noodzakelijk voor het functioneren van een gebouw, waaronder in elk geval begrepen een meterruimte, een liftmachineruimte en een stookruimte;

    Het trappenhuis is dus gezien worden als een verkeersruimte en niet als een technische ruimte. De gasmeter ligt volgens deze begripsomschrijving in een technische ruimte.
    Wellicht is het dmv krijtstrepen mogelijk om een technische ruimte te creeeren die voldoet aan de minimale afmetingen zoals gesteld in de NEN 2768, echter de ruimte die dan overblijft dient te voldoen aan de eisen voor vrije doorgang in een BRVV.

    johan
    Bijdrager
    Post count: 621

    Maar waarom ligt een gasmeter volgens de begripsomschrijving in een technische ruimte ? Ook niet elke wcd en verlichtingsarmature ligt in een technische ruimte, toch ?

    en dan nog, wat is het gevaar van een gasmeter in een brand en rookvrije vluchtroute ?

    bastiaan van den broek
    Bijdrager
    Post count: 41

    meterruimte = technische ruimte.

    j. nieuwland
    Bijdrager
    Post count: 801

    meterruimte = technische ruimte.

    Maar is een ruimte waarin een meter hangt per definitie een meterruimte?

    J. Nieuwland

    duiveltjeduiveltje
    Bijdrager
    Post count: 417

    Ja, dit is omdat in het algemeen ook weer eisen aan een meterruimte worden gesteld. o.a. m.b.t. ventilatie, aanwezigheid, indeling enz.

    bastiaan van den broek
    Bijdrager
    Post count: 41

    meterruimte = technische ruimte.

    Maar is een ruimte waarin een meter hangt per definitie een meterruimte?

    J. Nieuwland

    volgens NEN 2768 (meterruimten en bijbehorende voorzieningen in een woonfunctie) wel:

    3.1 meterruimte:
    Afgescheiden ruimte ten behoeve van centrale schakel-, verdeel- en
    meetapparatuur voor de voorziening van elektriciteit, gas, drinkwater,
    elektronische communicatienetwerksignalen en, voor zover van
    toepassing, van verwarming die is aangesloten op het openbare net
    voor verwarming.

    j. nieuwland
    Bijdrager
    Post count: 801

    meterruimte = technische ruimte.

    Maar is een ruimte waarin een meter hangt per definitie een meterruimte?

    J. Nieuwland

    volgens NEN 2768 (meterruimten en bijbehorende voorzieningen in een woonfunctie) wel:

    3.1 meterruimte:
    Afgescheiden ruimte ten behoeve van centrale schakel-, verdeel- en
    meetapparatuur voor de voorziening van elektriciteit, gas, drinkwater,
    elektronische communicatienetwerksignalen en, voor zover van
    toepassing, van verwarming die is aangesloten op het openbare net
    voor verwarming.

    In hoeverre kun je trappenhuis een "Afgescheiden ruimte" noemen?
    Ik zou zeggen dat de gasmeter (in het trappenhuis) niet in een meterruimte is ondergebracht volgens bovenstaande definitie.

    J. Nieuwland

11 berichten aan het bekijken - 1 tot 11 (van in totaal 11)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.