6 berichten aan het bekijken - 1 tot 6 (van in totaal 6)
  • Auteur
    Berichten
  • v welberts
    Bijdrager
    Post count: 2
    #2864 |

    In het verleden was het niet noodzakelijk afvoerleidingen, van vuil en hemel water Ø 110 en 125, brandwerend af te werken, en te voorzien van een brandmanchet. Tegenwoordig is dit vanaf een diamater vanaf Ø 25 wel zo? Waar ik naar op zoek ben is het omslagpunt dat we dat laatste zijn gaan doen. Is dat bij de intreding van het bouwbesluit in 2000? Of bij een van de updates van het bouwbesluit 2003, 2008 of een latere versie.
    Alvast bedankt.

    Victor

    louis van wijk
    Moderator
    Post count: 825

    Was dat vroeger wel zo?
    Toen gold ook al dat een brandwerende scheiding goed moest zijn uitgevoerd.
    Is men vroeger niet gewoon veels te nonchalant omgegaan met die afvoeren?

    v welberts
    Bijdrager
    Post count: 2

    dit valt inderdaad te betwisten, maar waar stond dit in het verleden dan vermeld?
    Ik ben dus op zoek naar de schriftelijke intreding hiervan, dus bijv. het bouwbesluit 2000.
    Hoop dat iemand mij hiermee kan helpen.

    kruislijst
    Bijdrager
    Post count: 1128

    Het Bouwbesluit stamt uit 1992. in 2003 is deze grootschalig gewijzigd en in 2012 weer.

    2000 is geen relevant jaartal. Wel is het Bouwbesluit van 2003 vele jaren (vanaf ongeveer 1995) als Bouwbesluit 2000 bestempeld. De planning liep alleen iets uit.

    Wegens het ontbreken van prestatie-eisen voor veel gebruiksfuncties in BB92 heeft de NBF (Nederlands Brandweer Federatie) een eigen pakket aan voorzieningen gebundeld. Dit was het boek ‘een brandveilig gebouw bouwen’. Tevens bestond het NBF boek ‘een brandveilig gebouw installeren’. Dit boekwerk kan je zien als de voorganger van het huidige boek brandbeveiligingsinstallaties.

    In deze publicatie stond een grafiek op basis waarvan vastgesteld kon worden of voorzieningen bij doorvoeringen noodzakelijk waren. Deze grafiek kende overigens geen relatie met de toen ook van toepassing zijnde (en aangewezen) NEN 6069, maar werd in het veld wel veelvuldig gebruikt.

    Bij het inwerking treden van het BB2003 heeft de publicatie zijn functie verloren.

    j. nieuwland
    Bijdrager
    Post count: 801

    Brandveilig gebouw bouwen staat iets in artikel 8:
    [attachment=1]art.8 bvgb.pdf[/attachment]

    en 10:
    [attachment=0]art10-6 bvgb.pdf[/attachment]

    J. NIeuwland
    art.8 bvgb.pdf
    art10-6 bvgb.pdf

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    marcel van opdam
    Bijdrager
    Post count: 174

    Vroeger …

    De afvoeren van hemelwaterafvoer zaten doorgaans aan de buitenkant van gebouwen en waren, evenals de afvoerleidingen binnen, van ijzer. De afvoeren van wastafels e.d. waren van lood. De overgang van lood op ijzer werd met koord en kaarsvet gedicht en met lood volgegoten. Daar komt ook de naam "loodgieter" vandaan.
    Veelal werden de standleidingen rondom afgesloten met een gestukadoorde koof (stuc op riet).

    Men was vroeger absoluut niet nonchalant volgens mij maar men gebruikte andere bouwmaterialen met een ander brandgedrag.

6 berichten aan het bekijken - 1 tot 6 (van in totaal 6)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.