Brandpreventieforum Forums Gebruik cv doorvoeringen door vloeren bestaande bouw

3 berichten aan het bekijken - 1 tot 3 (van in totaal 3)
  • Auteur
    Berichten
  • ed van de laan
    Participant
    Post count: 8
    #2306 |

    hallo kenners
    In bestaande bouw (1970) lopen doorgaans de cv leidingen vertikaal door een woongebouw, van woning naar woning door de vloeren (compartiment). deze doorvoeringen zijn doorgaans niet brandwerend.
    Dienen deze doorvoeringen brandwerend te worden gemaakt, kan dit worden verplicht conform de huidige regelgeving?
    Dit geldt ook voor de hwa die vlak voor de gevelpuien (10cm) loopt en zo door de balkonvloeren loopt en wellicht brandoverslag kan verooraken?!
    Graag verneem ik reactie,
    Alvast bedankt, ed

    deepsleep
    Participant
    Post count: 31

    Check even het Bouwbesluit afdeling Bestaande Bouw Artikel 2.113.

    ed van de laan
    Participant
    Post count: 8

    Check even het Bouwbesluit afdeling Bestaande Bouw Artikel 2.113.

    dank voor je reactie,
    20minuten…
    hoe ligt dit mbt een doorvoer van cv leidingen door de betonvloer, o.a ivm de geringe / kleine opening rond de leiding?
    en hoe ligt dit mbt de buiten gesitueerde pvc hwa standleiding?
    in veel gebouwen zie ik geen voorzieningen rond deze doorvoeren …. vandaar mijn vraag, het is me niet duidelijk wat instanties eisen,ik zie dit ook niet duidelijk naar voren komen in het bouwbesluit
    graag reactie,

3 berichten aan het bekijken - 1 tot 3 (van in totaal 3)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.