Brandpreventieforum Forums Brandmeldinstallatie en Ontruimingsinstallatie certificeren ontruimingsinstallatie.

8 berichten aan het bekijken - 1 tot 8 (van in totaal 8)
  • Auteur
    Berichten
  • brouwer
    Participant
    Post count: 3
    #531 |

    Indien een ontruimingsinstallatie wordt geeist vanuit de model bouwverordening, maar het gebouw voldoet niet kwa vluchtwegen. Er moeten dus rookmelders in de doodlopende einden en samenvallende vluchtwegen worden geplaatst. Op de installatie zit geen doormelding. Volgens mij hoef ik nu geen PVE op te laten stellen en de installatie niet te certificeren, klopt dit? De rookmelders zijn namelijk een gelijkwaardige situatie en zijn alleen benodigd om het gebouw te ontruimen.

    bakero
    Participant
    Post count: 117

    Ik neem aan dat je een niet-automatische brandmeldinstallatie bedoelt met ontruiming? Alleen een ontruimingsinstallatie komt niet meer voor… welke wijziging van de bouwverordening heb je?

    Voor een brandmeldinstallatie dient een PvE opgesteld te worden, zie 2.6.4 MBV kwaliteit brandmeldinstallaties.

    brouwer
    Participant
    Post count: 3

    Ik neem aan dat je een niet-automatische brandmeldinstallatie bedoelt met ontruiming? Alleen een ontruimingsinstallatie komt niet meer voor… welke wijziging van de bouwverordening heb je?

    Voor een brandmeldinstallatie dient een PvE opgesteld te worden, zie 2.6.4 MBV kwaliteit brandmeldinstallaties.

    Het betreft de 11e wijziging, het is een kantoor groter dan 500m2, dit betekend een niet automatische bewaking zonder doormelding. Hiervoor hoef je toch geen PVE op te stellen? Brandweer, verzekering of opdrachtgever eist niet.

    preventiespecialist
    Participant
    Post count: 35

    In de nieuwste versie van de Model Bouwverordening staan in de artikelen 2.6.1 t/m 2.6.4 voorschriften omtrent de brandmeldinstallatie. Als je deze artikelen letterlijk leest dan kom je op het volgende:

    "doodlopendeinddetectie" wordt beschouwd als een vorm van een brandmeldinstallatie (art.2.6.2 lid 2 brandmeldinstallatie met ruimtebewaking)

    doormelding is niet vereist, dit wordt geregeld in art. 2.6.3 lid 2

    de kwaliteit is een apart verhaal, want volgens art. 2.6.4 lid 1 moet iedere brandmeldinstallatie, die op basis van het gehele art. 2.6.2 aanwezig is, voldoen aan de NEN2535 met alles erop en eraan.

    art. 2.6.4 lid 2 stelt vervolgens dat alleen een pve vereist is als er sprake is van directe doormelding en dat is dus niet van toepassing op een "doodlopendeinddetectie"

    art. 2.6.4 lid 3 stelt vervolgens weer dat iedere brandmeldinstallatie, die op basis van het gehele art. 2.6.2 aanwezig is, voorzien moet zijn van een certificaat.

    Dat laatste is voor mij een beetje een vreemde, want bij certificering wordt een goedgekeurd pve vereist. Persoonlijk vind ik het logischer om wel een pve te vragen en geen certificering.

    brouwer
    Participant
    Post count: 3

    In de nieuwste versie van de Model Bouwverordening staan in de artikelen 2.6.1 t/m 2.6.4 voorschriften omtrent de brandmeldinstallatie. Als je deze artikelen letterlijk leest dan kom je op het volgende:

    "doodlopendeinddetectie" wordt beschouwd als een vorm van een brandmeldinstallatie (art.2.6.2 lid 2 brandmeldinstallatie met ruimtebewaking)

    doormelding is niet vereist, dit wordt geregeld in art. 2.6.3 lid 2

    de kwaliteit is een apart verhaal, want volgens art. 2.6.4 lid 1 moet iedere brandmeldinstallatie, die op basis van het gehele art. 2.6.2 aanwezig is, voldoen aan de NEN2535 met alles erop en eraan.

    art. 2.6.4 lid 2 stelt vervolgens dat alleen een pve vereist is als er sprake is van directe doormelding en dat is dus niet van toepassing op een "doodlopendeinddetectie"

    art. 2.6.4 lid 3 stelt vervolgens weer dat iedere brandmeldinstallatie, die op basis van het gehele art. 2.6.2 aanwezig is, voorzien moet zijn van een certificaat.

    Dat laatste is voor mij een beetje een vreemde, want bij certificering wordt een goedgekeurd pve vereist. Persoonlijk vind ik het logischer om wel een pve te vragen en geen certificering.

    Bedankt voor de snelle reacties!

    Waar het mij allemaal om gaat is dat mijn opdrachtgever op kosten wordt gejaagd door alle regelgeving in nederland.

    Naar mijn mening is het toepassen van rookmelders in doodlopende einden en samenvallende vluchtwegen een gelijkwaardigheid op de vluchtwegen. Dat deze brandmeldinstallatie goed moet functioneren om de veiligheid van de gebruikers te waarborgen ben ik het eens. De certificering is in het leven geroepen door de meldbanken van de brandweer om nodeloze alarmen te verminderen. Een PVE opstellen moet naar mijn mening alleen als er gecertificeerd wordt, anders heeft het PVE geen waarde.

    Ga maar eens contact opnemen met het brandweerkorps ter plaatse.

    bakero
    Participant
    Post count: 117

    art. 2.6.4 lid 3 stelt vervolgens weer dat iedere brandmeldinstallatie, die op basis van het gehele art. 2.6.2 aanwezig is, voorzien moet zijn van een certificaat.

    Dat laatste is voor mij een beetje een vreemde, want bij certificering wordt een goedgekeurd pve vereist. Persoonlijk vind ik het logischer om wel een pve te vragen en geen certificering.

    Is het niet zo dat een certificaat nodig is bij een doormelding naar de RAC??

    Dus bij doormelding –> certificeren! Anders niet…

    jan hus
    Participant
    Post count: 534

    In de nieuwste versie van de Model Bouwverordening staan in de artikelen 2.6.1 t/m 2.6.4 voorschriften omtrent de brandmeldinstallatie. Als je deze artikelen letterlijk leest dan kom je op het volgende:

    "doodlopendeinddetectie" wordt beschouwd als een vorm van een brandmeldinstallatie (art.2.6.2 lid 2 brandmeldinstallatie met ruimtebewaking)

    doormelding is niet vereist, dit wordt geregeld in art. 2.6.3 lid 2

    de kwaliteit is een apart verhaal, want volgens art. 2.6.4 lid 1 moet iedere brandmeldinstallatie, die op basis van het gehele art. 2.6.2 aanwezig is, voldoen aan de NEN2535 met alles erop en eraan.

    art. 2.6.4 lid 2 stelt vervolgens dat alleen een pve vereist is als er sprake is van directe doormelding en dat is dus niet van toepassing op een "doodlopendeinddetectie"

    art. 2.6.4 lid 3 stelt vervolgens weer dat iedere brandmeldinstallatie, die op basis van het gehele art. 2.6.2 aanwezig is, voorzien moet zijn van een certificaat.

    Dat laatste is voor mij een beetje een vreemde, want bij certificering wordt een goedgekeurd pve vereist. Persoonlijk vind ik het logischer om wel een pve te vragen en geen certificering.

    Bedankt voor de snelle reacties!

    Waar het mij allemaal om gaat is dat mijn opdrachtgever op kosten wordt gejaagd door alle regelgeving in nederland.

    Naar mijn mening is het toepassen van rookmelders in doodlopende einden en samenvallende vluchtwegen een gelijkwaardigheid op de vluchtwegen. Dat deze brandmeldinstallatie goed moet functioneren om de veiligheid van de gebruikers te waarborgen ben ik het eens. De certificering is in het leven geroepen door de meldbanken van de brandweer om nodeloze alarmen te verminderen. Een PVE opstellen moet naar mijn mening alleen als er gecertificeerd wordt, anders heeft het PVE geen waarde.

    Ga maar eens contact opnemen met het brandweerkorps ter plaatse.

    Ik ken de situatie niet, maar mogelijk heb je iets aan 2.6.1 lid 3 – de mogelijkheid voor B&W om vrijstelling te verlenen?

    louis van wijk
    Moderator
    Post count: 822

    Een brandmeldinstallatie moet voldoen aan de nen2535, in de Bijlage A (deze is Normatief) staat het volgende:
    Om tot een verantwoordelijke brandmeldinstallatie te komen, moeten de uitgangspunten door de bevoegde autoriteit eenduidig in het PVE zijn vastgelegd

    zie ook:
    http://www.brandpreventieforum.nl/forum … -t387.html

8 berichten aan het bekijken - 1 tot 8 (van in totaal 8)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.