Brandpreventieforum Forums Jurisprudentie en wetgeving Brandwerend afwerken van sparingen tussen twee natte ruimtes

6 berichten aan het bekijken - 1 tot 6 (van in totaal 6)
  • Auteur
    Berichten
  • bjorn mengerink
    Bijdrager
    Post count: 8
    #2636 |

    Hoi Allemaal,

    Ik heb ergens horen vertellen dat men in een brandscheiding tussen twee natte ruimtes de doorvoeringen niet brandwerend hoeft af te werken.

    Weet iemand of dit ook echt het geval is en zo ja, waar dit staat.

    Alvast bedankt,

    Bjørn Mengerink
    FIREJOB b.v.

    ab
    Bijdrager
    Post count: 205

    Staat nergens, verkeerde opvatting.

    Bb 2012, Afdeling 2.8, beschrijft alleen iets over de te gebruiken materialen voor de binnenzijde van een schacht.

    De toelichting van art. 2.58 op blz. 81 benadrukt dat overigens altijd rekening moet worden gehouden met de eisen aangaande wbdbo zoals in afdeling 2.10 en 2.11 is vereist.

    Joachim BolteJoachim Bolte
    Moderator
    Post count: 2268

    Bedoel je misschien dat sanitaire ruimten niet per definitie in een brandcompartiment hoeven te liggen? Het kan dus een keuze zijn ze bewust erbuiten te laten. Voor de begrenzing van het BC geldt uiteraard nog steeds de eis voor WBDBO, maar omdat je met die sanitaire ruimte een moeilijk brandbare buffer en een zekere afstand creeert tussen het ene BC en het andere kan het zijn dat je IN die sanitaire ruimten verder niets aan brandwerendheid hoeft te doen.

    Heeft dus niet zozeer te maken met de status van die natte ruimte, eerder met de plaats van de brandscheidingen.

    kruislijst
    Bijdrager
    Post count: 1128

    Vroeger (1992-2003) gold er geen eis voor een schacht indien deze tussen maximaal twee brandcompartiment lag en grensde aan toilet of badruimten.

    brand preventje
    Bijdrager
    Post count: 5

    Verkeerd, er was geen eis aan de brandbaarheid van de schachtmaterialen, maar wel aan de brandwerendheid tussen de BC’en. Eeen veel gemaakte fout helaas.

    kruislijst
    Bijdrager
    Post count: 1128

    @ brandpreventje:

    Check even artikel 14 lid 7 (Bouwbesluit 1992)

6 berichten aan het bekijken - 1 tot 6 (van in totaal 6)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.