Brandpreventieforum Forums Rekenen aan brandveiligheid Brandoverslag – balkon zonder overstek

3 berichten aan het bekijken - 1 tot 3 (van in totaal 3)
  • Auteur
    Berichten
  • albert dunning
    Bijdrager
    Post count: 14
    #2105 |

    Hallo,

    Ik heb te maken met een situatie waarbij ik de overslag wil berekenen tussen 2 verdiepingen. Het betreft 2 appartementen boven elkaar, breedte = 7,5 m.
    Nu zit in de gevel van beide appartementen een kozijn met een breedte van 5 meter en een hoogte van de volledige verdiepingshoogte. Kozijnen zitten recht boven elkaar.
    Tussen beide kozijnen zit een balkon met een diepte van 1,6 meter, deze is net zo breed als het kozijn, dus geen overstekken.
    Heeft dit balkon nu geen enkele invloed/reductie op mijn overslag berekening?

    Bvd

    sam
    Bijdrager
    Post count: 118

    Zie NEN 6068:2008
    (tip: § 6.4 i.c.m. bijlage C)

    peter
    Bijdrager
    Post count: 580

    Je moet het balkon niet meenemen in je berekening voor de overslag. Steekt het balkon echter een millimeter of meer aan beide zijden zijdelings uit, dan moet je het balkon wel meenemen. (Ik ga er vanuit dat het balkon brandwerend is en geen gaten heeft.)

3 berichten aan het bekijken - 1 tot 3 (van in totaal 3)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.