Brandpreventieforum Forums Gebruik Brandmeldinstallatie in "logiesgebouw"

6 berichten aan het bekijken - 1 tot 6 (van in totaal 6)
  • Auteur
    Berichten
  • theo r
    Bijdrager
    Post count: 6
    #553 |

    Gegeven: een gebouw met daarin een stuk of 8 logiesfuncties. Deze logiesfuncties bestaan allen uit twee bouwlagen en zijn allen aparte brandcompartimentjes met een WBDBO van minimaal 30 minuten. Iedere logiesfunctie heeft zijn eigen ingang die uitkomt in de buitenlucht. Er is dus geen sprake van een of meerdere gemeenschappelijke verkeersruimte(s). Vergelijkbaar met een motel, waarbij de deuren meteen in de openlucht uitkomen.

    Omdat er dus, conform de omschrijving in artikel 1.1 van het Bouwbesluit, geen sprake is van een logiesgebouw kan een brandmeldinstallatie op grond van de bouwverordening niet geëist worden.

    Er kunnen ook geen eisen gesteld worden aan de hoofddraagconstructie met betrekking tot bezwijken bij brand, aangezien er sprake is van de situatie zoals beschreven onder 7a in tabel 2.8 van het BB.

    Wie heeft hier enige ervaring mee en hoe ben je daar mee omgegaan?

    Alvast bedankt voor de reacties!

    jan hus
    Bijdrager
    Post count: 534

    Hoe is de ontsluiting op de 1e verdieping geregeld? Er zal daar toch iets van een galerij moeten zijn lijkt mij?

    theo r
    Bijdrager
    Post count: 6

    Deze logiesfuncties bestaan allen uit twee bouwlagen …

    Je hebt dus per logiesfunctie een begane grond met een kook- en zitgedeelte en een verdieping met een slaapgedeelte en een inpandige trap.

    jan hus
    Bijdrager
    Post count: 534

    waarom zou je dan eisen willen stellen aan je HDC? En waarom zou je dan een bmi willen?

    jan hus
    Bijdrager
    Post count: 534

    Even iets uitgebreider: de woningen blijven elk 30 minuten gegarandeerd staan vanwege de brandcompartimentering; waarom zou je dan nog extra eisen willen stellen aan een draagconstructie? Dat doe je bij doorsnee rijtjeswoningen toch ook niet?

    Ook een bmi lijkt me in dit geval iets overdreven – een losse vakantiebungalow ga je hier ook niet van voorzien?

    guust
    Bijdrager
    Post count: 227

    Dit artikel staat officieel niet aangewezen in het Bouwbesluit bij logiesfunctie maar ik zou dat als advies wel meenemen.

    Artikel 2.146 lid 7 rookmelders in de vluchtwegen, zo krijg je net als bij een rijtjes huis toch enige preventie in dat huis

6 berichten aan het bekijken - 1 tot 6 (van in totaal 6)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.