Brandpreventieforum Forums Bouw Brandcompartimentering

7 berichten aan het bekijken - 1 tot 7 (van in totaal 7)
  • Auteur
    Berichten
  • anonymous
    Bijdrager
    Post count: 181
    #371 |

    Moet een gebouw dat bestaat uit een industriefunctie en een kantoorfunctie opgedeeld worden in verschillende brandcompartimenten? Met andere woorden moet de wand tussen de industriefunctie en de kantoorfunctie brandwerend zijn? De totaaloppervlakte is minder dan 1000 m2. Er moet wel gevlucht kunnen worden van de industriefunctie via de kantoorfunctie naar buiten.

    En waar precies kan ik dit vinden in het bouwbesluit? (welk artikel)

    wopske dwdf-f
    Bijdrager
    Post count: 91

    Nee, er hoeft geen scheiding met een bepaalde WBDBO tussen beide gebruiksfuncties te zitten. Het is alleen vereist dat een woonfunctie in een apart brandcompartiment ligt (zie artikel 2.105).

    Joachim BolteJoachim Bolte
    Moderator
    Post count: 2261

    zoals in een vorige post ook al gezegd: er hoeft wellicht geen compartimentsscheiding gemaakt te worden, maar het kan zijn dat de vluchtroute ook nog aan andere eisen moet voldoen, welke gemeenschappelijk kunnen zijn. Denk hierbij aan de werendheid tegen bezwijken van het kantoorgedeelte.

    ab
    Bijdrager
    Post count: 205

    Er hoeft geen brandwerende scheiding aanwezig te zijn. Zo als Engeltje ook al schreef moet je echter wel realiseren dat er meer strenge eisen kunnen gaan gelden als er sprake is van ‘afhankelijke’ gebruiksfuncties.

    Bijvoorbeeld:

    Als de industriefunctie v.w.b. ontvluchting afhankelijk is van het kantoor gelden de zwaarste eisen. Hiervan uitgaande kan er dan voor de industriefunctie een maximale loopafstand opgelegd worden van 20/30 meter (art. 2.146, lid 10) in een ruimte of totaan toegang rookcompartiment (art. 2.136 lid 2 en 3).

    Wanneer de door bovenstaande eis opgelegde oppervlaktebeperking niet wenselijk is, dan is rechtstreeks vluchten vanuit industriegedeelte naar buiten al gauw noodzakelijk/gerealiseerd.

    Joachim BolteJoachim Bolte
    Moderator
    Post count: 2261

    Als de industriefunctie v.w.b. ontvluchting afhankelijk is van het kantoor gelden de zwaarste eisen. Hiervan uitgaande kan er dan voor de industriefunctie een maximale loopafstand opgelegd worden van 20/30 meter (art. 2.146, lid 10) in een ruimte of totaan toegang rookcompartiment (art. 2.136 lid 2 en 3).

    Daar ga je denk ik een beetje de fout in. Je kunt de strengere eis alleen opleggen wanneer het daadwerkelijk over een samenvallend gedeelte gaat. Het vluchten door een kantoorfunctie heeft verder geen invloed op de vluchtafstanden in de hal zelf!

    Probeer het eens met een stift op tekening te zetten. markeer de industriefunctie en alle daarbij behorende zaken (noodzakelijke vluchtroutes etc.), markeer het kantoor op diezelfde manier in een andere kleur. Op de overlappende gedeeltes mag je ook een overlappende eis stellen, de enkel gearceerde gedeeltes kennen gewoon hun eigen eis.

    ab
    Bijdrager
    Post count: 205

    @ Engeltje

    Ach, niets menselijk is mij vreemd!

    Gebruiksfuncties binnen een brandcompartiment. Industriefunctie voor ontvluchting van het kantoor…. (regeltechnisch) onderzoekje?

    Het kan nooit zo zijn dat je eerst 60 meter loopafstand hebt tot het kantoor en dan in het kantoor nog een keer 45 meter; je hebt dan op verblijfsruimteniveau een loopafstand gerealiseerd van 105 meter tot rookcompartiment.

    Joachim BolteJoachim Bolte
    Moderator
    Post count: 2261

    Het kan nooit zo zijn dat je eerst 60 meter loopafstand hebt tot het kantoor en dan in het kantoor nog een keer 45 meter; je hebt dan op verblijfsruimteniveau een loopafstand gerealiseerd van 105 meter tot rookcompartiment.

    Wederom een denkfout :wink: : De functies delen één RC, dus ook één uitgang. Die 60 meter is tot de toegang van het RC, en die 45 meter ook. De toegang van het RC is in jouw gedachtegang de uitgang van het kantoor. Dat zou betekenen dat de eerste meters vanaf die toegang samen gaan vallen, en je in de industriefunctie 60-45=15 mtr. lengte overhoudt.

    Heeft niets te maken met de indeling in functies of gemeenschappelijke ruimten, maar met de plaats van de toegang van je RC. Wanneer je ervoor kiest de industriehal en het kantoor beide als afzonderlijke RC’s uit te voeren, kunnen de afstanden in de hal inderdaad oplopen tot die 60 mtr., en in het kantoor tot 45 mtr. afhankelijk van bezettingsgraad

    Let er tegelijk ook even op dat het gebouw op verblijfsruimteniveau én op verblijfsgebiedniveau moet voldoen. Wanneer je dus een grote oningedeelde ruimte hebt worden je afstanden een factor 1,5 kleiner.

7 berichten aan het bekijken - 1 tot 7 (van in totaal 7)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.