11 berichten aan het bekijken - 1 tot 11 (van in totaal 11)
  • Auteur
    Berichten
  • jan brink
    Bijdrager
    Post count: 38
    #1861 |

    Beste allen,

    Moet bij een NIET gecertificeerde brandmeldinstallatie nu wel of niet een beheerder brandmeldinstallatie zijn ?

    Bedankt voor jullie antwoorden !!

    ab
    Bijdrager
    Post count: 205

    Ja, die moet aanwezig zijn zodra de BMi vanuit het gebruiksbesluit op basis van artikel 2.2.1, lid 1 en 3 vereist is. Lid 8 verwijst naar de NEN 2654-1, waarin je volgens mij nergens weervindt dat de beheerder alleen maar bij een gecertificeerde installatie aanwezig moet zijn.

    richard visser
    Bijdrager
    Post count: 325

    Ja, beheerder moet aanwezig zijn volgens NEN 2654-1, maar hier wordt gesproken over een voldoende geinstrueerde beheerder, dus diploma (van bijvoorbeeld NIBHV) is niet verplicht voor een niet gecertificeerde installatie.
    Wel aanbevolen……

    j. nieuwland
    Bijdrager
    Post count: 801

    Ja, beheerder moet aanwezig zijn volgens NEN 2654-1, maar hier wordt gesproken over een voldoende geinstrueerde beheerder, dus diploma (van bijvoorbeeld NIBHV) is niet verplicht voor een niet gecertificeerde installatie.
    Wel aanbevolen……

    Diploma is ook niet vereist voor wel gecertificeerde installaties, ook hier is "voldoende geinstrueerd" voldoende.
    In de praktijk volg je een training/cursus (met certificaat/bewijs van deelname) van een dag, waarbij de CD en boekwerk van het NIBHV als onderlegger zou moeten dienen. Dat is mijn interpretatie van "voldoende geinstrueerd.

    J. Nieuwland

    richard visser
    Bijdrager
    Post count: 325

    In de regeling staat het vogende:

    Dus je moet een bewijs hebben, welke bijvoorbeeld door NIBHV wordt afgegeven.

    –kruisje–
    Bijdrager
    Post count: 665
    Een verklaring van het NCP erkend Branddetectiebedrijf , dat de Beheerder voldoende is geïnstrueerd

    Ja briefje van je NCP bedrijf dat hij je in 5 minuten heeft verteld hoe dat ding werkt is voldoende.

    richard visser
    Bijdrager
    Post count: 325

    Beste Kruisje,

    Zo zou je het kunnen zien….Ik mag hopen dat dit is om iets duidelijk te maken en dat je er niet werkelijk zo over denkt.

    j. nieuwland
    Bijdrager
    Post count: 801
    Een verklaring van het NCP erkend Branddetectiebedrijf , dat de Beheerder voldoende is geïnstrueerd

    Ja briefje van je NCP bedrijf dat hij je in 5 minuten heeft verteld hoe dat ding werkt is voldoende.

    Zoals ik in mijn vorige reactie aangaf nemen wij "voldoende geïnstrueerd" serieus. Dus niet in 5 minuten, maar een ruim 100 dia’s bevattende presentatie, vanzelfsprekend met bijbehorend verhaal. Afsluitend met praktijkuitleg op functionele brandmeldcentrale op demobord en uitreiking van certificaat.
    De branddetectiebedrijven waar ik ervaring mee heb op dit gebied doen dit alle op soortgelijke wijze, of verwijzen naar hierin gespecialiseerde bedrijven. Dus niet een 5 minuten cursus. Ik vind deze uitspraak ongefundeerd en te kort door de bocht.

    J. Nieuwland.

    jasper abelman
    Bijdrager
    Post count: 79

    Ook mijn ervaring is dat dit punt door BDB zeer serieus wordt genomen. Ik ben nooit een cursus van 5 minuten tegengekomen.

    Nog even naar de bron:

    Ongecertificeerde installatie: Opgeleid persoon wenselijk
    Gecertificeerde installatie: Opgeleid persoon bij voortduring verplicht.

    j. nieuwland
    Bijdrager
    Post count: 801

    Ook mijn ervaring is dat dit punt door BDB zeer serieus wordt genomen. Ik ben nooit een cursus van 5 minuten tegengekomen.

    Nog even naar de bron:

    Ongecertificeerde installatie: Opgeleid persoon wenselijk
    Gecertificeerde installatie: Opgeleid persoon bij voortduring verplicht.

    Ook bij niet gecertificeerde ( vanuit gebruiksbesluit vereist) installaties is een Beheerder brandmeldinstallatie noodzakelijk, niet alleen maar wenselijk!

    J. Nieuwland

    carla blokland
    Bijdrager
    Post count: 3

    Hallo luitjes.
    Het is zeker wenselijk een opgeleid Persoon (OP-er) te hebben in een wooncomplex. Deze persoon die in het bezit is van het diploma NIBHV word in mijn geval door de Woonbron aangemeld bij de brandweer, branddetectiebedrijf Dräger en Siemens SiLine storingsdienst geregistreerd zodat bij eventuele storing BMI of brandweer direct gebelt gaat worden naar de beheerder brandmeldinstallatie telefonisch of mobiel. Hij is ook belast met de maandelijkse testen. De OP-er houdt zich ook bezig met het jaarlijks onderhoud aan de BMI door 2 maanden vooraf aan te vragen in mijn geval bij Siemens Meld Centrale (SMC). Dit alles in samenspraak met Woonbron die gebruiker eigenaar is van een gecertificeerde brandmeld installatie.

    Het is wel handig bij afwezigheid van een OP-er een achtervang te hebben bij vakanties en dergelijke geld ook hier weer een opgeleid persoon of complexbeheerder die de installatie goed kent en een bewijs van verklaring en bediening van een branddetectiebedrijf kan overleggen.

    Groet van Carla Blokland. :bwt:

11 berichten aan het bekijken - 1 tot 11 (van in totaal 11)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.