2 berichten aan het bekijken - 1 tot 2 (van in totaal 2)
  • Auteur
    Berichten
  • anonymous
    Bijdrager
    Post count: 181
    #1787 |

    Binnen onze gemeente staat een jeugdherberg. Deze jeugdherberg heeft
    in het verleden bouwtekeneningen ingediend met het aantal personen per
    slaapkamer (logiesverblijf in een logiesgebouw) er op. Deze
    aantallen zijn indertijd akkoord bevonden en de bouwvergunning en de
    gebruiksvergunning zijn verleend. Nu wil de beheerder van de
    jeugdherberg binnen zijn huidige vergunning het aantal slaapplaatsen uit
    gaan breiden. In welke regelgeving kan ik het maximaal aantal toe te
    laten personen op een slaapkamer (er wordt gebruik gemaakt van
    stapelbedden) vinden? Mogelijk heeft u voor mij een berekeningswijze
    om te komen tot het maximaal toe te laten personen per slaapkamer.

    jarnold ter meer
    Bijdrager
    Post count: 252

    Als ik het goed begrijp is er geen sprake van bouw of verbouw en dus geen verlening van een bouwvergunning?
    Het Gebruiksbesluit is direct geldend. Een gebruiker of eigenaar van een gebouw moet hier dus te allen tijde aan voldoen. Met name artikel 2.3.1 van het Gebruiksbesluit zal interessant zijn. Als daar aan voldaan wordt (en uiteraard aan de rest van het Gebruiksbesluit) zie ik geen reden tot het stellen van een maximum aantal bedden. Dit wordt immers in artikel 2.3.1 reeds gewaarborgd.

2 berichten aan het bekijken - 1 tot 2 (van in totaal 2)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.