Brandpreventieforum Forums Gebruik artikel 2.12.5 toepassen, verandert inzicht

3 berichten aan het bekijken - 1 tot 3 (van in totaal 3)
  • Auteur
    Berichten
  • saar
    Bijdrager
    Post count: 37
    #2450 |

    Hallo beste mensen,

    Wanneer kun je artikel 2.12.5 toepassen?
    Wat wordt er bedoelt met verandering van inzichten of van omstandigheden gelegen buiten het bouwwerk?
    Is hier jurisprudentie over?

    Valt hier bijvoorbeeld ook onder:
    discotheek te dicht bij een spoorlijn :shock:
    restaurant dichtbij chemische industrie :lol:
    In het verleden dacht men hier anders over nu blijkt dat de risico’s toch groter zijn, kun je dan artikel 2.12.5 toepassen om de gebruiksmelding of vergunning te wijzigen?

    Wie heeft hier ervaring mee?

    :bwt: Saar

    kruislijst
    Bijdrager
    Post count: 1128

    je bedoelt deze:
    Artikel 2.12.5. Wijzigen nadere voorwaarden gebruiksmelding

    1. Het bevoegd gezag kan de nadere voorwaarden, bedoeld in artikel 2.12.4, eerste lid, wijzigen:
    a. indien een verandering van inzichten of van omstandigheden gelegen buiten het bouwwerk die bij de beoordeling van de melding een rol hebben gespeeld dit noodzakelijk maakt, en
    b. op verzoek van de melder.

    Vroeger was asbest heel gewoon, ‘ineens’ werd het ongezond.

    Ik ken geen geval dat een vergunning/melding ineens ter discussie werd gesteld vanwege nieuwe inzichten.

    Joachim BolteJoachim Bolte
    Moderator
    Post count: 2268

    veranderD inzicht (sorry, kon het niet laten… :))

    Het hoeft niet altijd een strengere eis te zijn! Voorbeeldje wat mij te binnen schiet: Na invoering van het bouwbesluit hebben preventisten een hele tijd met een doorgangsbreedte van 90 p/m1/min gerekend voor doorstromingsberekeningen (het gemiddelde van de bandbeedte in een bezettingsgraad, ofwel de ‘rekenwaarde’). Later werd duidelijk dat er bij toetsing moest worden uitgegaan van de bovenwaarde van de bezettingsgraad (135 p/m1/min), wat tot gevolg had dat er een aantal gebruiksbeperkingen op aantal personen moest worden bijgesteld. Dat is een voorwaarde aan de gebruiksvergunning die dan op grond van veranderd inzicht wordt gewijzigd.

    Ik vermoed dat we met het ondoorzichtige systeem uit het nieuwe bouwbesluit 2012 weer in een dergelijke situatie terecht gaan komen, dus wellicht hebben we het artikel binnenkort nog vaker nodig.

3 berichten aan het bekijken - 1 tot 3 (van in totaal 3)

Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.